www.mosrzsabinov.sk - MOSRZ Sabinov
DOMOV Neznámy
Kalendár
Dnes je: Štvrtok
24. január. 2019

Sviatok má:
dnes: Timotej
zajtra: Gejza
pozajtra: Tamara
včera: Miloš

Povolený čas rybolovu
v mesiaci január.

Vody
kaprové: 07.00 - 17.00,
pstruhové: zákaz lovu,
lipňové: zákaz lovu.
Viac na celý ROK ...
Hlavné menu
Vyhľadávanie
Rybárske WEB stránky

 Slovenský Rybársky Zväz - Žilina
Slovenský Rybársky Zväz
RADA Žilina


 Trebišov - MO SRZ
Naša družobná MO SRZ Trebišov -

Banská Bystrica - MsO SRZ
Banská Bystrica - MsO SRZ

Banská Štiavnica - MO SRZ
Banská Štiavnica - MO SRZ

Bánovce nad Bebravou - MO SRZ
Bánovce nad Bebravou - MO SRZ

Čadca - MO SRZ
Čadca - MO SRZ

Čierna nat Tisou - MO SRZ
Čierna nat Tisou - MO SRZ

Dolný Kubín - MO SRZ
Dolný Kubín - MO SRZ

Drahovce - MO SRZ
Drahovce - MO SRZ

Galanta - MsO SRZ
Galanta - MsO SRZ

Gelnica - MO SRZ
Gelnica - MO SRZ

Hanušovce / Topľou - MO SRZ
Hanušovce / Topľou - MO SRZ

Hlohovec - MsO SRZ
Hlohovec - MsO SRZ

Holíč - MO SRZ
Holíč - MO SRZ

Komárno - MsO SRZ
Komárno - MsO SRZ

Košice - MsO SRZ
Košice - MsO SRZ

Kysucké Nové Mesto - MO SRZ
Kysucké Nové Mesto - MO SRZ

Levice - MsO SRZ
Levice - MsO SRZ

Liptovský Mikuláš - MsO SRZ
Liptovský Mikuláš - MsO SRZ

Lučenec - MsO SRZ
Lučenec - MsO SRZ

Martin - MsO SRZ
Martin - MsO SRZ

Michalovce - MsO SRZ
Michalovce - MsO SRZ

Mivaedi - autorizovaný predajca
Autorizovaný predajca značky MIVARDI.
Fishing team s.r.o.
Bratislavská 45.
917 02 Trnava.

MOSRZ Orlov
MOSRZ Orlov - predseda MO SRZ Orlov Vojtek Rudolf, Mgr.

Nitra - MsO SRZ
Nitra - MsO SRZ

Nové Zámky - MsO SRZ
Nové Zámky - MsO SRZ

Piešťany - MsO SRZ
Piešťany - MsO SRZ

Poprad - MO SRZ
Poprad - MO SRZ

Považskobystricky rybár
Považskobystricky rybár

Prešov - MsO SRZ
Prešov - MsO SRZ

Prievidza - MsO SRZ
Prievidza - MsO SRZ

Púchov - MO SRZ
Púchov - MO SRZ

Ružomberok - MsO SRZ
Ružomberok - MsO SRZ

Rybárske potreby
Rybárske potreby
-internetový obchod


Senica - MsO SRZ
Senica - MsO SRZ

Spišská Nová Ves - MO SRZ
Spišská Nová Ves - MO SRZ

Stará Ľubovňa - MO SRZ
Stará Ľubovňa - MO SRZ

Stará Turá - MO SRZ
Stará Turá - MO SRZ

Športový rybár
Rybárske potreby

Šurany - MsO SRZ
Šurany - MsO SRZ

Topoľčany - MO SRZ
Topoľčany - MO SRZ

Trenčín - MsO SRZ
Trenčín - MsO SRZ

Trnava - MsO SRZ
Trnava - MsO SRZ

Želiezovce - MO SRZ
Želiezovce - MO SRZ

Žilina - MsO SRZ
Žilina - MsO SRZ

[ Pozri ZOZNAM ]
ZO SRZ : KONTAKTY
Adresár ZO SRZ : Prešovský kraj
Panoráma VN Jakubovany
Ako sa stať členom MO SRZ
Digitálna mapa Sabinov
Rybársky dom
Mapa Sabinova
TV relácia - “Na rybách"
TV relácia – “Na rybách – Petrov zdar!”
MRK.CZ - Rybárske videá
Zaujímavé vídea
MO SRZ Sabinov: Aktuality

Vyhľadávanie v tejto téme:   
[ Ísť na úvodnú stránku | Vybrať novú tému ]

Element_final
PO VÝBORE

Priatelia,

hlavným bodom piatkového zasadania výboru bola informácia o aktuálnom stave prípravy našej tradičnej kultúrnospoločenskej akcie Rybárska večere a potom sa postupne prešli všetky body plánovaného programu.

Teda, v sobotu 24.novembra 2018 začne Rybárska večera o 19.00 hod v zrekonštruovanej estrádnej sále Mestského kultúrneho strediska v Sabinove. Plagáty budú vyvesené už na začiatku novembra, na výber bude aj teraz rybacie aj nerybacie menu, objednávať sa budú môcť stoly podľa počtu osôb v Kvetinárstve Olina v Rybárskom dome, hrať bude osvedčená skupina Fragment, príde aj Araňa, Jaňčo rybár z Michaľan, jedno netradičné spestrenie, veselá polnočná tombola a kvôli spokojnosti skalných účastníkov bude tento rok počet osôb na Rybárskej večeri limitovaný.

S podrobnejšími informáciami prídeme ešte v novembri.

Jesenné zarybnenie revírov nám prebieha zatiaľ podľa plánu, okrem kapitálneho kapra vysadeného do štrkoviska č. 3 CHAP v Rožkovanoch, bol na Torysu namiesto podustvy vysadený aj jalec hlavatý a pred nami sú ešte dve zarybnenia násadami šťuky.

Niektorým našim menej právne zdatným členom vytýkajúcich nám hájenie vysadených rýb na štrkovisku č. 3 v Rožkovanoch odporúčame, aby si prečítali §17 ods.11 Vyhlášky Ministerstva životného prostredia Slovenskej republiky č.185/2006 Z.z. ktorou sa vykonáva zákon č.139/2002 Z. z. o rybárstve v znení neskorších predpisov, podľa ktorého pri zarybňovaní násadou väčšou, ako je najmenšia lovná miera rýb, nemožno loviť vysadzovaný druh rýb v období ktoré môže byť v rozpätí od 14 do 30 dní.

Návrh Obežníka o platbách na rok 2019 bol podrobne prerokovaný a bude v ňom niekoľko zmien oproti minulému roku. Napríklad členské bude 32 € kvôli zvýšenému odvodu pre Radu SRZ, 50 € bude zápisné pre nových členov, cena zväzového kaprového povolenia je 40 € a bude zvedené aj nové hosťovacie povolenie pre deti 6-14 rokov - nečlenov SRZ.

Ostatné ceny a poplatky budú bez zmeny a Obežník č2/2018 doručí všetkým našim členom pošta a taktiež bude zavesený aj na našej webovej stránke.

Výboru bola podaná aj informácia o zachytených praktikách niekoľkých našich rybárov, keď po ukončení lovu a odchode od vody si do povolenia na rybolov „zabudli“ zapísať svojho druhého privlastneného kapra.

Plánovaná uzávierka predaných známok a povolení na rybolov nebola ešte spracovaná, spolu so záväznou objednávkou známok a povolení na rybolov na rok 2019.

Informáciu o brigáde a osadení stola a lavičiek na štrkovisku Rožkovany predložil správca štrkovísk s tým, že bude potrebná brigádnická akcia zameraná na opravu dvoch drevených prístreškov pri trojke a tiež nové sedenie pre rybárov aj na dvojke, aby slúžilo v prvom rade rybárom a nie návštevníkom štrkovísk.

Pozemkovému spoločenstvu Orkucany ako prenajímateľovi štrkoviska sme podali písomnú žiadosť o súhlas s umiestnením betónových panelov s informačnými tabuľami  na štrkovisku Orkucany, ktoré by sme si svojpomocne zhotovili  na príjazdových cestách z obidvoch strán s potrebnými informáciami, aby všetci návštevníci vedeli že sú na cudzom súkromnom pozemku a že si tam nemôžu robiť všetko čo si zmyslia.   


Nedeľa, 21.10. 2018 - 15:39:37
(Zobraziť celý článok | 3478 bajtov | Hodnotenie: 0)
Element_final
AKTUÁLNE

Priatelia,

posledný štvrťrok tohto roka a zároveň už druhá polovica mesiaca október je znamením, že rybárska sezóna 2018, je práve v tomto čase na svojom vrchole a okrem lovu kaprov na ťažko alebo na fíder, vidíme ako sa na brehoch našich štrkovísk snažia prívlačiari uloviť si šťuku či zubáča.

Pre informáciu našich členov dávame do pozornosti, že výbor už začiatkom roka rozhodol, že tohoročné  hosťovacie povolenia na rybolov pre členov z iných MO alebo pre nečlenov SRZ sa predávajú vždy až po 14 dňoch po ukončení doby hájenia.

Vidíme, že sezóna aj vďaka slnečnému a nezvykle teplému počasiu nám praje a veľa našich členov trávi práve tieto dni pri vode lebo vie, že už onedlho určite prídu klasické šedivé jesenné dni s dažďom a vetrom.

Či chceme alebo nechceme, desiaty kalendárny mesiac v roku nástojčivo ukazuje svoje požiadavky a úlohy, preto tento piatok v Rybárskom dome znovu zasadne výbor.

Na programe zasadania má viacero dôležitých bodov potrebných kolektívne prerokovať a zabezpečiť ich realizáciu ako sú napríklad: Rybárska večera 2018 a aktuálny stav v jej príprave, aktuálny stav v jesennom zarybnení revírov, návrh Obežníka o platbách na rok 2019, uzávierku predaných známok a povolení na rybolov a záväznú objednávku známok a povolení na rybolov na rok 2019, plnenie rozpočtu k 30.9.2018 a ďalšie body.

Ako si pamätáte, pred časom sme ohlásili plánované zarybnenie štrkoviska č.3 Rožkovany s režimom CHAP veľkým kaprom, kvôli zvýšeniu jeho atraktivity pre našich športových rybárov.

Na základe čerstvo obdržanej informácie oznamujeme našim členom, že v stredu dňa 17.10.2018 bude štrkovisko č.3 Rožkovany - revírne číslo 4.2572.1.4, zarybnené sľúbeným kaprom a bude tu do konca mesiaca október platiť zákaz lovu vysadených rýb.

Oznam o zarybnení štrkoviska a o dobe hájenia vysadených rýb, bude vyvesený na revírnych tabuliach.


Utorok, 16.10. 2018 - 12:23:54
(Zobraziť celý článok | 2260 bajtov | Hodnotenie: 0)
Element_final
LETNÉ AKTUALITY

Priatelia,

leto je v plnom prúde a mnohí z nás ho trávia pri vode či už s rodinou na dovolenke, alebo iba tak relaxujú a užívajú si pobyt pri vode.

Horúčavy prinášajú aj prírode svoje negatíva a niektoré rybárske organizácie už majú aj úhyny rýb v prehriatych vodách a tak sa obracajú na samosprávy o pomoc a prevzdušňujú vody hasičskými čerpadlami a výzvami pre svojich členov na nepoužívanie krmív a návnad v stojatých vodách, lebo ryby v týchto horúčavách neprijímajú veľmi potravu a nespotrebované nahádzané krmivá sa rýchlo kazia a vo vode vzniká kyslíkový deficit.

U nás sme zatiaľ chvála bohu  tento problém nezaregistrovali, ale na druhej strane trápia nás iné problémy s ktorými sa obraciate na členov výboru a ktoré sa snažíme riešiť.

Najviac našich členov trápia nevítané skupinky návštevníkov na štrkovisku v Orkucanoch, spôsobujúcich hlučnú atmosféru ako na letnom kúpalisku a po privolaní polície sa síce situácia znormalizuje, ale po odchode polície sa to o krátky čas opakuje s druhou skupinkou.

Preto opäť riešime betónové T-éčka na príjazde od ČOV-ky, s vyznačenou informáciou že je to súkromný pozemok ktorý je našim rybárskym revírom, že je tu zákaz kúpania a s ďalšími informáciami pre neinformovaných návštevníkov, aby im bolo jasné že sú na súkromnom pozemku a mali by sa teda správať ako hostia na návšteve.

Jeden takýto panel sme už k príjazdovej ceste inštalovali minulý rok, bohužiaľ bez predošlej komunikácie s nami si ho naložila a odviezla firma ktorá tam predtým ťažila štrk, hoci určite by sme ho boli od nej odkúpili. Podobné problémy sme riešili a aj riešime aj v Rožkovanoch, ale tu je v blízkosti osada a počerných hlučných kúpačov je tu teda požehnane.

Aj tento problém bude jedným z bodov pripravovaného budúco týždňového zasadania výboru spolu s ďalšími bodmi rokovania, ktoré napriek dovolenkovému obdobiu je potrebné spoločne prejednať. Bude to uzávierka predaných známok a povolení na rybolov a príprava záväznej objednávky známok a povolení na rybolov na rok 2019, stav plnenia Plánu hlavných úloh na rok 2018, stav prípravy na jesenné zarybnenie našich revírov a príprava Rybárskej večere 2018.

Preberieme aj najbližšie športové aj kultúrnospoločenské akcie na ktoré sme pozvaní a na ktorých budeme propagovať a reprezentovať našu MO na verejnosti, napríklad na septembrových Dňoch mesta Lipany, na Jesennom kultúrnom festivale v Sabinove, ďalej to bude zabezpečenie jesenného kola súťaže divízie v LRU plávaná, ktorá sa začiatkom septembra bude konať na našej vode.

Takže priatelia aj v tomto období nezabúdame na úlohy a riešime ich v záujme našej organizácie.


Streda, 08.08. 2018 - 12:24:28
(Zobraziť celý článok | 2841 bajtov | Hodnotenie: 0)
Element_final
VYHODNOTENIE PETÍCIE ZA ZÁCHRANU VŠEĽUDOVÉHO ....

Liturgický prehľad

Priatelia,

možno niektorí už ste si prečítali na stránke Rady SRZ vyhodnotenie Petície za záchranu všeľudového, rekreačného a športového rybárstva na Slovensku, ktorú sme aj my spolu s vami podporovali.

Ak ste ešte nečítali tak nevadí a prinášame pre vás prevzatý článok ohľadom vyhodnotenia tejto petície.

Vážení rybári, nerybári a členovia Slovenského rybárskeho zväzu,

koncom decembra minulého roka spustil Slovenský rybársky zväz Petíciu za záchranu všeľudového, rekreačného a športového rybárstva na Slovensku. Na všetky miestne a mestské organizácie SRZ boli zaslané výzvy na podporu petície spolu s petičnými hárkami, a zároveň bola vytvorená aj webová stránka www.zarybarstvo.sk, na ktorej bolo možné podporiť petíciu aj elektronicky.

Petíciu sme rozbehli z dôvodu prípravy nového návrhu zákona o rybárstve, pri ktorom sa už v počiatočnom štádiu začali objavovať rôzne návrhy, ktoré boli v neprospech nielen rybárov, ale aj širokej verejnosti.

Nakoľko dňa 13. júna 2018 bol poslancami NR SR schválený nový zákon o rybárstve, ktorý je okrem iného v prospech rybárov a všetkých členov Slovenského rybárskeho zväzu, našu petíciu nie je potrebné predkladať najvyšším ústavným činiteľom SR.

Dovoľujeme si však poďakovať všetkým podporovateľov, ktorý boli ochotní spojiť svoje sily pre záchranu nielen rybárstva, ale aj samotných vôd a životného prostredia.

Celkovo sme vyzbierali 57 377 podpisov, z toho 6 136 elektronickou formou a 51 241 podpisov prostredníctvom petičných hárkov, ktoré nám boli zaslané nielen zo strany miestnych a mestských organizácií SRZ, ale aj od samotných ľudí, ktorí prebrali iniciatívu a aktívne sa zapojili do zbierania podpisov, pričom až 4 664 podpisov sme museli pre nesprávne alebo neúplne údaje vyhodnotiť ako neplatné.

Vyhodnotenie petície za záchranu všeľudového, rekreačného a športového rybárstva na Slovensku

V rámci miestnych a mestských organizácií SRZ sa do petície zapojilo 107 ZO SRZ, pričom až 14 ZO SRZ nezaslalo na Sekretariát Rady SRZ žiadne petičné hárky, a to:

Banskobystrický kraj – Brezno

Bratislavský kraj – Dunajská Lužná, Rohožník

Nitriansky kraj – Marcelová

Prešovský kraj – Bardejov, Medzilaborce, Orlov, Snina,

Spišská Stará Ves, Svit

Trenčiansky kraj – Prievidza

Trnavský kraj – Hlohovec, Sekule-Moravský Svätý Ján, Šamorín

Čo sa týka percentuálneho podielu vyzbieraných podpisov k počtu členov, tak treba poďakovať najmä organizáciám, ktoré vyzbierali cez 100 %, a to: Banská Štiavnica, Jelšava, Krupina, Nová Baňa, Revúca, Tisovec, Tornaľa, Bratislava I., Bratislava III., Dobšiná, Medzev, Nálepkovo, Hurbanovo, Vlčany, Hanušovce nad Topľou, Sabinov, Stará Ľubovňa, Stará Turá, Brodské, Šoporňa a Vrbové.

Veľké ďakujem patrí aj 5 anonymným osobám, Pavlovi H., Petrovi Z., Jaroslavovi L., Tomášovi a Lucii M. a deťom z rybárskeho krúžku v Kysuckom Novom Meste, ktorí spolu vyzbierali 1 226 podpisov.

VŠETKÝM PODPOROVATEĽOV EŠTE RAZ ĎAKUJEME a od nového roka 2019 prajeme úspešnú aplikáciu zákona v praxi a všetkým rybárom Petrov zdar!

Toľko teda z článku a my sa chceme ešte raz tu poďakovať všetkým našim rybárom aj nerybárom, ktorí u nás podporili túto petíciu a vďaka ktorým sme zo všetkých organizácií v Prešovskom kraji odovzdali najviac petičných hárkov.

Ďakujeme a  Petrov zdar!

Piatok, 20.07. 2018 - 12:39:03
(Zobraziť celý článok | 5717 bajtov | Hodnotenie: 0)
Element_final
NOVÝ ZÁKON O RYBÁRSTVE JE SCHVÁLENÝ

Priatelia,

včera, dňa 13.6.2018 bol v NR SR definitívne schválený nový rybársky zákon, ktorý  aj naďalej v §4 ods. 3,  zachováva výkon rybárskeho práva na vodných tokoch v prospech Slovenského rybárskeho zväzu, tak ako tomu je v súčasnosti.

Chceme sa touto cestou poďakovať všetkým našim aktívnym členom  aj nečlenom, ktorí nám pomohli s podporou Petície počas zberania podpisov v rámci našej MO SRZ, alebo aj individuálnou aktivitou pomohli k tomu, že máme nový, moderný zákon aký sme chceli, spolu s jeho vykonávacou Vyhláškou.

Zákon nadobudne účinnosť od 1. januára 2019 a jeho definitívnu podobu po uverejnení v Zbierke zákonov, prinesieme na našej stránke.


Štvrtok, 14.06. 2018 - 12:21:08
(Zobraziť celý článok | 1000 bajtov | Hodnotenie: 0)
423 článkov (85 stránok, 5 článkov na stránku)
[ 1 | 2 | 3 ]
Prejsť na:
Počítadlo
Verejných návštev
stránok od 1, 2007

[ Viac ]
Počet na stránke
Spolu: 33
Kamery
Kniha FLASH - Pre rybárov
Ankety
Ako sa Vám pačia naše stránky?

Nie
Čiastočne
AnoVýsledky
Ďalšie ankety

Hlasov 2747
Počasie
Počasie Sabinov - Svieti.com
Fáza mesiaca

SATELIT
Poštové schránky
Meno: x.xx@mosrzsabinov.sk
Heslo:
......................
Radio
Stanica:
Nie je voľba


<a href=''>Play Nie je voľba</a>

Hrať v samostatnom okne
Znečisťov. živ. prostredia
KALKULAČKA
Kalkulačka
 
Kurzový lístok ECB
Kurzový lístok EUR
23.01.2019
VlajkaUSD1.1367
VlajkaJPY124.70
VlajkaCZK25.693
VlajkaGBP0.87213
VlajkaHUF318.12
VlajkaPLN4.2887
VlajkaCHF1.1335
VlajkaRUB75.2297
VlajkaAUD1.5934
VlajkaCAD1.5132
Viac na webe NBS...
©2007
Správca stránok: Ing. Jozef Biroš
WWW.krehlik.eu WEBmaster: Krehlík Ján st.

Čas potrebný k spracovaniu stránky: 0.071 sekúnd
 1: Športový rybár - Peter Kóša
     1420 times
 2: Sabinov MO SRZ
     1589 times
 3: Bánovce nad Bebravou - MO SRZ
     1622 times
 4: Banská Štiavnica - MO SRZ
     1897 times
 5: Banská Bystrica - MsO SRZ
     1979 times
 6: Rybárske potreby
     1353 times
 7: Slovenský Rybársky Zväz - Žilina
     1317 times
 8: Považskobystricky rybár
     1619 times

Admin   
Infor. o registracii domeny