www.mosrzsabinov.sk - MOSRZ Sabinov
DOMOV Neznámy
Kalendár
Dnes je: Utorok
7. apríl. 2020

Sviatok má:
dnes: Zoltán
zajtra: Albert
pozajtra: Milena
včera: Irena

Povolený čas rybolovu
v mesiaci apríl.

Vody
kaprové: 06.00 - 21.00,
pstruhové: 06.00 - 20.00,
lipňové: zákaz lovu.
Viac na celý ROK ...
Hlavné menu
Vyhľadávanie
Zmeny v zákone a vyhláške
Rybárske WEB stránky

 Slovenský Rybársky Zväz - Žilina
Slovenský Rybársky Zväz
RADA Žilina


 Trebišov - MO SRZ
Naša družobná MO SRZ Trebišov -

Banská Bystrica - MsO SRZ
Banská Bystrica - MsO SRZ

Banská Štiavnica - MO SRZ
Banská Štiavnica - MO SRZ

Bánovce nad Bebravou - MO SRZ
Bánovce nad Bebravou - MO SRZ

Čadca - MO SRZ
Čadca - MO SRZ

Čierna nat Tisou - MO SRZ
Čierna nat Tisou - MO SRZ

Dolný Kubín - MO SRZ
Dolný Kubín - MO SRZ

Drahovce - MO SRZ
Drahovce - MO SRZ

Galanta - MsO SRZ
Galanta - MsO SRZ

Gelnica - MO SRZ
Gelnica - MO SRZ

Hanušovce / Topľou - MO SRZ
Hanušovce / Topľou - MO SRZ

Hlohovec - MsO SRZ
Hlohovec - MsO SRZ

Holíč - MO SRZ
Holíč - MO SRZ

Komárno - MsO SRZ
Komárno - MsO SRZ

Košice - MsO SRZ
Košice - MsO SRZ

Kysucké Nové Mesto - MO SRZ
Kysucké Nové Mesto - MO SRZ

Levice - MsO SRZ
Levice - MsO SRZ

Liptovský Mikuláš - MsO SRZ
Liptovský Mikuláš - MsO SRZ

Lučenec - MsO SRZ
Lučenec - MsO SRZ

Martin - MsO SRZ
Martin - MsO SRZ

Michalovce - MsO SRZ
Michalovce - MsO SRZ

Mivaedi - autorizovaný predajca
Autorizovaný predajca značky MIVARDI.
Fishing team s.r.o.
Bratislavská 45.
917 02 Trnava.

MOSRZ Orlov
MOSRZ Orlov - predseda MO SRZ Orlov Vojtek Rudolf, Mgr.

Nitra - MsO SRZ
Nitra - MsO SRZ

Nové Zámky - MsO SRZ
Nové Zámky - MsO SRZ

Piešťany - MsO SRZ
Piešťany - MsO SRZ

Poprad - MO SRZ
Poprad - MO SRZ

Považskobystricky rybár
Považskobystricky rybár

Prešov - MsO SRZ
Prešov - MsO SRZ

Prievidza - MsO SRZ
Prievidza - MsO SRZ

Púchov - MO SRZ
Púchov - MO SRZ

Ružomberok - MsO SRZ
Ružomberok - MsO SRZ

Rybárske potreby
Rybárske potreby
-internetový obchod


Senica - MsO SRZ
Senica - MsO SRZ

Spišská Nová Ves - MO SRZ
Spišská Nová Ves - MO SRZ

Stará Ľubovňa - MO SRZ
Stará Ľubovňa - MO SRZ

Stará Turá - MO SRZ
Stará Turá - MO SRZ

Športový rybár
Rybárske potreby

Šurany - MsO SRZ
Šurany - MsO SRZ

Topoľčany - MO SRZ
Topoľčany - MO SRZ

Trenčín - MsO SRZ
Trenčín - MsO SRZ

Trnava - MsO SRZ
Trnava - MsO SRZ

Želiezovce - MO SRZ
Želiezovce - MO SRZ

Žilina - MsO SRZ
Žilina - MsO SRZ

[ Pozri ZOZNAM ]
ZO SRZ : KONTAKTY
Adresár ZO SRZ : Prešovský kraj
Panoráma VN Jakubovany
Ako sa stať členom MO SRZ
Digitálna mapa Sabinov
Rybársky dom
Mapa Sabinova
TV relácia - “Na rybách"
TV relácia – “Na rybách – Petrov zdar!”
MRK.CZ - Rybárske videá
Zaujímavé vídea
MO SRZ Sabinov: Aktuality

Vyhľadávanie v tejto téme:   
[ Ísť na úvodnú stránku | Vybrať novú tému ]

Element_final
AKTUÁLNE PRED PSTRUHOVOU SEZÓNOU

Priatelia,

blíži sa Veľká noc a po nej aj začiatok tohoročnej novej pstruhovej sezóny, o ktorej bol aj jeden bod programu plánovaného zasadania výboru.

Zasadanie bolo atypické na diaľku, emailami a telefónmi, no účel sa splnil a prejednali sa všetky plánované otázky.

Otvorenie pstruhovej sezóny ako sme ho poznali z minulých rokov v tomto roku nebude, plánovaný pstruh dúhový bude nasadaný do VN Jakubovany a lov bude možný pri dodržaní opatrení Ústredného krízového štábu SR a vlády SR na predchádzanie vzniku a zabránenie šírenia ochorenia COVID-19.

Výbor preto vyzýva všetkých svojich členov k zodpovednosti, aby v záujme ochrany svojho zdravia a zdravia ostatných aj pri rybolove dodržiavali opatrenia a odporúčania ako je napr. zákaz vychádzať a pohybovať sa na verejnosti bez prekrytia horných dýchacích ciest, dodržiavanie rozstupov a nezhromažďovanie sa viacerým loviacim osobám spolu na jednom mieste.

Plánované športové akcie na najbližšie týždne (otvorenie pstruhovej sezóny, miestne májové preteky) sa predbežne rušia a o prípadnej zmene budeme informovať našich členov

Zosúladenie a doplnenie Obežníka o nové platby podľa Smernice oplatení zápisného, členských príspevkov a o vydávaní povolení na rybolov sa nebude realizovať, nakoľko je už vydaných vyše 2/3 povolení na tento rok a nové poplatky sa tak zapracujú až do obežníka na budúci rok.

Kúpa nového agregátu pre hospodársky úsek na zlovovanie rýb je odsúhlasená, je potrebné zabezpečiť aby nový prístroj bol kvalitný, mal garantovanú záruku aj pozáručný servis na Slovensku.

Výbor prerokoval a odsúhlasil prihlášky nových členov a tak po absolvovaní testov si môžu robiť ďalšie kroky k získaniu rybárskych dokladov.

Všetci ktorí majú testy za sebou, môžu poslať fotografie do členského preukazu a zrealizovať platby podľa Obežníka č.2/2019 alebo aj podrobnejšieho Obežníka č.2/2018. Prípadné nejasnosti môžu konzultovať telefonicky alebo emailom.

Preberanie povolení bude naďalej prebiehať v predajni Akvaristika a člen pri preberaní dokladov sa preukáže svojim členským preukazom.

V tejto čudnej situácii sa opäť obraciame na našich členov a priateľov rybárskeho športu, aby nezabúdali na možnosť darovania svojich 2% z už zaplatenej dane na plánované dve detské akcie v lete.


Pondelok, 06.04. 2020 - 08:08:58
(Zobraziť celý článok | 2578 bajtov | Hodnotenie: 0)
Element_final
OZNAM

Priatelia,

chodia nám emailové aj telefonické dotazy a aby sme v tomto núdzovom režime vyšli našim členom v ústrety dohodli sme sa, že členovia s uhradenými ale neprevzatými povoleniami na rybolov si ich budú môcť postupne preberať v predajni Akvaristika v čase terajších skrátených otváracích hodín od 9.00 hod do 12.00 hod.

Pokladník cez túto sobotu a nedeľu pripraví povolenia a členské známky do zalepených obálok s napísanými menami a po preukázaní sa členským preukazom budú členovi jeho doklady odovzdané. Ak to stihne, môže sa odovzdávanie dokladov začať už tento pondelok v uvedenom čase, ak nie,  tak prípadný nový termín oznámime.

Upozorňujeme, že predajni nebude prebiehať žiadny predaj povolení ani sa nebudú vyberať žiadne úhrady členského, iba sa budú preberať už vystavené rybárske doklady s tým, že členskú známku na tento rok si do svojho preukazu nalepí člen sám a bude bez pečiatky MO.

V rámci zvýšených bezpečnostných hygienických opatrení sa bude do predajne vstupovať iba po jednom a samozrejme s nasadeným rúškom, vždy až keď predchádzajúca osoba opustí predajňu.

Kto chce uhradiť aj neodpracované brigády a nevie koľko hodín má odpracovaných, nech si to pre istotu overí u pokladníka p. Čubu na tel. 0918 596 676, ktorý túto informáciu členovi podá.

Tiež dávame do pozornosti, že je potrebné uhradiť si členský príspevok do 31. mája 2020 a opäť odporúčame našim členom využiť elektronickú úhradu, keďže nevieme dokedy budú trvať opatrenia na zabránenie šírenia nákazy.


Sobota, 28.03. 2020 - 22:03:36
(Zobraziť celý článok | 1786 bajtov | Hodnotenie: 0)
Element_final
AKTUALITY

Priatelia,

aj keď oficiálne už máme astronomickú jar, terajšie ochladenie so snehom je asi jedným z posledných prejavov sily zimy, ktorý do troch zamrznutých sa môže ešte viackrát zopakovať.

Potom teoreticky už by malo byť teplejšie a všetci sa tešíme na novú rybársku sezónu, ktorá by sa mohla potom naplno rozbehnúť.

Výkyvy počasia však nie je to hlavné čo v súčasnosti kraľuje vo všetkých médiách.

Všade je to o dramatickej situácii s korónavírusom okolo nás, čo ovplyvňuje náš súkromný a pracovný život a tiež aj dianie v našej MO.

Tento nový druh vírusu je neviditeľný zákerný nepriateľ naberajúci už svetové rozmery a je o to horší, že údajne sa nejedná o prirodzený chrípkový vírus pochádzajúci z prírody.

Terajšie vládne opatrenia prijaté na zabránenie šírenia vírusu nie sú definitívne a budú sa sprísňovať úmerne so stúpajúcimi prípadmi nákazy na Slovensku a ovplyvnia nás všetkých po dobu niekoľko mesiacov.

Snažíme sa byť zodpovední voči všetkým našim členom a preto reagujeme opatreniami pri aktivitách plánovaných v našej MO na najbližšie dni aj týždne, lebo v prvom rade musíme každý chrániť sám seba a svojich blízkych a nepodceňovať vážnosť situácie.

Kto by chcel teraz ľahkovážne organizovať akcie, alebo brigády v tomto čase, nech si radšej predtým pozrie štatistiky a zábery napríklad z Talianska, Španielska, Nemecka alebo Francúzska a hneď ho to prejde.

Teda, až do odvolania nebude prebiehať fyzický predaj povolení v Rybárskom dome, nebude sa tiež konať naše tradičné otvorenie pstruhovej sezóny a s veľkým otáznikom sú zatiaľ aj naše plánované akcie v máji.

Najbližšia naša úloha je zistiť u dodávateľa ako je to s plánovaným zarybnením VN Jakubovany pstruhom dúhovým pred 16. aprílom, lebo rozhodne nechceme dosiahnuť, aby sa kvôli vysadeným rybám na brehoch nádrže objavili vedľa seba desiatky loviacich rybárov a aby sa takýmto spôsobom vyvolali zdravotné problémy .

Určite je treba dodržiavať odporúčania od hygienikov, ktoré nám neustále opakujú v telkách a ktoré sú:

ZOSTAŇTE DOMA, AK MÔŽETE

Nezabúdajme, že iba svojim disciplinovaným správaním, nosením rúšok na verejnosti a najmä obmedzením sociálnych kontaktov a nestretávaním sa ľuďmi v tomto čase, prispejeme spoločne k tomu, aby sa čím skôr podarilo túto vážnu situáciu zvládnuť.


Pondelok, 23.03. 2020 - 07:55:56
(Zobraziť celý článok | 2846 bajtov | Hodnotenie: 0)
Element_final
O Z N A M

Priatelia,

keďže na celom Slovensku sú prijaté vážne opatrenia na zabránenie šírenia koronavírusu, aj my prijímame opatrenie a v najbližších dvoch týždňoch sa nebude konať predaj povolení v Rybárskom dome, aby sa v tomto období nezhromažďovali ľudia na jednom mieste a aby sa predišlo možným zdravotným komplikáciám.

Členovia ktorí nemajú ešte rybárske doklady na tento rok, môžu zrealizovať svoje bezhotovostné úhrady počas tohto obdobia a pokladník im na základe uhradených platieb pripraví príslušné doklady a po ukončení mimoriadnych opatrení si budú môcť prísť ich vyzdvihnúť.

Veríme že toto naše opatrenie prijmete všetci s pochopením,

                                                                                                       výbor MO.


Sobota, 14.03. 2020 - 13:54:35
(Zobraziť celý článok | 1209 bajtov | Hodnotenie: 0)
Element_final
ČO JE NOVÉ ?

Priatelia,

všade okolo seba vidíme blížiacu sa jar, lebo z trávy už smelo vykúkajú snežienky, aj sedmokrásky a okrem spevu sýkoriek ozývajú sa už aj škorce ktoré prileteli z južných krajín.

Po snehu u nás už nie je ani stopy a tak by jar s vyššími teplotami mohla prísť a ukončila by celú nervóznu situáciu s novým chrípkovým vírusom rozšíreným už aj u nás.

Či chceme či nechceme, je treba za tým nešťastím hľadať človeka, lebo podľa dostupných informácií sa tento nový typ chrípky v prírode nevyskytuje a iba špecializované laboratóriá môžu byť jej tvorcom.

Preto netreba podceňovať situáciu a treba byť opatrný, dodržiavať základné hygienické pravidlá, často si umývať ryky mydlom, nekýchať a nekašľať do rúk a najmä nezdržiavať sa na miestach s vyššou koncentráciou ľudí.

U nás v Rybárskom dome v pondelky podvečer prebieha predaj povolení a už asi 2/3 našich členov si bolo vybaviť rybárske doklady na tento rok a aj v súvislosti s terajšou chrípkou bolo predminuloročné zavedenie bezhotovostných úhrad dobrým rozhodnutím výboru a dnes v rámci prevencie je o to viac potrebné, aby zostávajúci členovia využili elektronicky spôsob úhrad, aby sa maximálne skrátil čas ich čakania pri vybavovaní dokladov.

Veľmi silne zvažujeme, že od budúceho roku už platby v hotovosti od našich členov úplne vylúčime, aj keď samozrejme vieme, že nejakej tej hotovosti sa v pokladni nevyhneme, hlavne za neodpracované brigády a bude to na prospech všetkých našich členov.

Tešme sa spolu na prichádzajúcu jar, teplé slnečné lúče, začiatok pstruhovej sezóny a najmä na koniec reštrikčných opatrení prijatých na zabránenie šíreniu tejto novej chrípky.


Piatok, 13.03. 2020 - 11:28:19
(Zobraziť celý článok | 1846 bajtov | Hodnotenie: 0)
457 článkov (92 stránok, 5 článkov na stránku)
[ 1 | 2 | 3 ]
Prejsť na:
Počítadlo
Verejných návštev
stránok od 1, 2007

[ Viac ]
Počet na stránke
Spolu: 57
Kamery
Kniha FLASH - Pre rybárov
Ankety
Ako sa Vám pačia naše stránky?

Nie
Čiastočne
AnoVýsledky
Ďalšie ankety

Hlasov 2825
Počasie
Predpoveď počasia : www.meteo.sk
Fáza mesiaca

SATELIT
Poštové schránky
Meno: x.xx@mosrzsabinov.sk
Heslo:
......................
Radio
Stanica:
Nie je voľba


<a href=''>Play Nie je voľba</a>

Hrať v samostatnom okne
Znečisťov. živ. prostredia
KALKULAČKA
Kalkulačka
 
Kurzový lístok ECB
Kurzový lístok EUR
06.04.2020
VlajkaUSD1.0791
VlajkaJPY117.54
VlajkaCZK27.603
VlajkaGBP0.87800
VlajkaHUF365.24
VlajkaPLN4.5643
VlajkaCHF1.0560
VlajkaRUB82.4810
VlajkaAUD1.7790
VlajkaCAD1.5280
Viac na webe NBS...
©2007
Správca stránok: Ing. Jozef Biroš
WWW.krehlik.eu WEBmaster: Krehlík Ján st.

Čas potrebný k spracovaniu stránky: 0.064 sekúnd
 1: Športový rybár - Peter Kóša
     1867 times
 2: Sabinov MO SRZ
     2063 times
 3: Bánovce nad Bebravou - MO SRZ
     1946 times
 4: Banská Štiavnica - MO SRZ
     2264 times
 5: Banská Bystrica - MsO SRZ
     2702 times
 6: Rybárske potreby
     1691 times
 7: Slovenský Rybársky Zväz - Žilina
     1718 times
 8: Považskobystricky rybár
     1970 times

Admin   
Infor. o registracii domeny