www.mosrzsabinov.sk - MOSRZ Sabinov
DOMOV Neznámy
Kalendár
Dnes je: Sobota
20. apríl. 2019

Sviatok má:
dnes: Marcel
zajtra: Ervín
pozajtra: Slavomír
včera: Jela

Povolený čas rybolovu
v mesiaci apríl.

Vody
kaprové: 05.00 - 21.00,
pstruhové: 06.00 - 19.00,
lipňové: zákaz lovu.
Viac na celý ROK ...
Hlavné menu
Vyhľadávanie
Zmeny v zákone a vyhláške
Rybárske WEB stránky

 Slovenský Rybársky Zväz - Žilina
Slovenský Rybársky Zväz
RADA Žilina


 Trebišov - MO SRZ
Naša družobná MO SRZ Trebišov -

Banská Bystrica - MsO SRZ
Banská Bystrica - MsO SRZ

Banská Štiavnica - MO SRZ
Banská Štiavnica - MO SRZ

Bánovce nad Bebravou - MO SRZ
Bánovce nad Bebravou - MO SRZ

Čadca - MO SRZ
Čadca - MO SRZ

Čierna nat Tisou - MO SRZ
Čierna nat Tisou - MO SRZ

Dolný Kubín - MO SRZ
Dolný Kubín - MO SRZ

Drahovce - MO SRZ
Drahovce - MO SRZ

Galanta - MsO SRZ
Galanta - MsO SRZ

Gelnica - MO SRZ
Gelnica - MO SRZ

Hanušovce / Topľou - MO SRZ
Hanušovce / Topľou - MO SRZ

Hlohovec - MsO SRZ
Hlohovec - MsO SRZ

Holíč - MO SRZ
Holíč - MO SRZ

Komárno - MsO SRZ
Komárno - MsO SRZ

Košice - MsO SRZ
Košice - MsO SRZ

Kysucké Nové Mesto - MO SRZ
Kysucké Nové Mesto - MO SRZ

Levice - MsO SRZ
Levice - MsO SRZ

Liptovský Mikuláš - MsO SRZ
Liptovský Mikuláš - MsO SRZ

Lučenec - MsO SRZ
Lučenec - MsO SRZ

Martin - MsO SRZ
Martin - MsO SRZ

Michalovce - MsO SRZ
Michalovce - MsO SRZ

Mivaedi - autorizovaný predajca
Autorizovaný predajca značky MIVARDI.
Fishing team s.r.o.
Bratislavská 45.
917 02 Trnava.

MOSRZ Orlov
MOSRZ Orlov - predseda MO SRZ Orlov Vojtek Rudolf, Mgr.

Nitra - MsO SRZ
Nitra - MsO SRZ

Nové Zámky - MsO SRZ
Nové Zámky - MsO SRZ

Piešťany - MsO SRZ
Piešťany - MsO SRZ

Poprad - MO SRZ
Poprad - MO SRZ

Považskobystricky rybár
Považskobystricky rybár

Prešov - MsO SRZ
Prešov - MsO SRZ

Prievidza - MsO SRZ
Prievidza - MsO SRZ

Púchov - MO SRZ
Púchov - MO SRZ

Ružomberok - MsO SRZ
Ružomberok - MsO SRZ

Rybárske potreby
Rybárske potreby
-internetový obchod


Senica - MsO SRZ
Senica - MsO SRZ

Spišská Nová Ves - MO SRZ
Spišská Nová Ves - MO SRZ

Stará Ľubovňa - MO SRZ
Stará Ľubovňa - MO SRZ

Stará Turá - MO SRZ
Stará Turá - MO SRZ

Športový rybár
Rybárske potreby

Šurany - MsO SRZ
Šurany - MsO SRZ

Topoľčany - MO SRZ
Topoľčany - MO SRZ

Trenčín - MsO SRZ
Trenčín - MsO SRZ

Trnava - MsO SRZ
Trnava - MsO SRZ

Želiezovce - MO SRZ
Želiezovce - MO SRZ

Žilina - MsO SRZ
Žilina - MsO SRZ

[ Pozri ZOZNAM ]
ZO SRZ : KONTAKTY
Adresár ZO SRZ : Prešovský kraj
Panoráma VN Jakubovany
Ako sa stať členom MO SRZ
Digitálna mapa Sabinov
Rybársky dom
Mapa Sabinova
TV relácia - “Na rybách"
TV relácia – “Na rybách – Petrov zdar!”
MRK.CZ - Rybárske videá
Zaujímavé vídea
MO SRZ Sabinov: Zasadnutie výboru

Vyhľadávanie v tejto téme:   
[ Ísť na úvodnú stránku | Vybrať novú tému ]

Element_final
ZASADNE VÝBOR

Priatelia,

začal marec s vykúkajúcimi snežienkami a my vieme že každým dňom sa stále viac a viac blížime k začiatku novej sezóny.

Pred jej začiatkom dávame v prvom rade do pozornosti našim členom Prehľad niektorých zmien v novom zákone a vyhláške zavesený na našej stránke na ľavej strane aby si to mohli prečítať, lebo ako sme sa dozvedeli, niektorí si bez dôkladného prečítania nových pravidiel  mylne vysvetľovali že na štrkovisku č.3 s režimom CHAP si budú môcť privlastniť amura bieleho.

Samozrejme že to tak nie je a vo vlastnom záujme treba si preštudovať celý nový zákon a vykonávaciu vyhlášku, lebo neznalosť zákona neospravedlňuje a my všetci sme pri vode zodpovední sami za seba a svoje konanie

Preto aj o zmenách v zákone a vyhláške bude reč na piatkovom zasadaní výboru, ale najprv si na ňom preberieme našu nedávnu ČS s jej závermi a potom postupne prejdeme aj ostatné body bohatého programu.

Prerokujeme organizačné zabezpečenie vysádzania pstruhových násad a plán zlovovania chovných pstruhových potokov el. agregátom v tomto roku, prípravu na otvorenie pstruhovej sezóny a jej organizačné zabezpečenie, prejdeme si prihlášky záujemcov ktorí požiadali o členstvo v našej MO a s ktorými bolo úvodné stretnutie minulý piatok, doriešime hudbu na jesennú Rybársku večeru, prerokujeme nový návrh na úpravu termínov športových akcií na rok 2019 a povieme si pravidlá prijímania detí a mládeže nenavštevujúcich rybárske krúžky.

Tiež sa vrátime k niektorým už schváleným akciám aby všetci členovia výboru mali informácie o aktuálnom stave ich zabezpečovaní a potom aj k ďalším bodom programu a po zasadaní výboru budeme o tom informovať.  


Utorok, 05.03. 2019 - 12:12:27
(Zobraziť celý článok | 1841 bajtov | Hodnotenie: 0)
Element_final
Z výboru

Priatelia,

neočakávaný nárast počtu kormoránov v minulých dňoch, kedy už je rozmrznutá väčšina vodných plôch nás skutočne trochu zaskočil, ale našťastie poľovníci nám pomáhajú a snažia sa eliminovať týchto predátorov.

Rokovanie piatkového výboru trvalo dlhšie ako sme plánovali, lebo tej administratívnej roboty stále pribúda a za dva týždne sa opäť nazbierali mnohé nové veci ktoré sme museli kolektívne prejednať.

Prerokovali sa došlé žiadosti našich členov o prerušenie členstva a schvaľovaniu 16-tich nových prihlášok vo výbore bude predchádzať stretnutie všetkých záujemcov s členmi výboru v Rybárskom dome.

Prediskutoval a upravil sa aj návrh Plánu hlavných úloh výboru MO na rok 2019, výsledok hospodárenia v roku 2018, účtovná závierka za rok 2018, výsledok inventarizácie majetku MO, návrh rozpočtu na rok 2019, skutočné zarybnenie v roku 2018 a návrh plánu zarybnenia na rok 2019 a vyhodnotila sa brigádnická činnosť v roku 2018.

Prebral sa tiež navrhovaný plán opráv Rybárskeho domu vrátane potrebných rekonštrukčných prác, opráv a údržby v roku 2019 a plán hospodárenia na revíroch čo všetko by sme chceli realizovať z krátkodobého aj dlhodobejšieho pohľadu.

Informácia o bezpečnostnom dokumente GDPR pre našu MO sa presunula na budúci výbor kvôli neprítomnosti predkladateľa a bola podaná informácia ohľadom plechového skladu, skartovačky a tašky pre zakúpený notebook, odsúhlasil sa návrh na zakúpenie motorovej píly na rezanie vetracích otvorov v ľade a návrh na zakúpenie bubnovej kosačky nevyhnutnej na kosenie našich revírov.

Prebral sa rozpočet družstva našich plaváčkárov na rok 2019 na obidva súťažné kolá, boli predložené výsledky kontroly ktorú vykonala kontrolná komisia a ako posledný bod sa preberal doručený návrh nájomnej zmluvy s obcou Rožkovany na plánovanú výstavbu cyklotrasy cez naše štrkoviská, kde tento návrh prejde úpravami tak, aby zmluva zohľadňovala naše požiadavky ako prenajímateľa a aby prevádzka cyklotrasy v budúcnosti čím menej ovplyvňovala našu MO .


Streda, 06.02. 2019 - 12:15:21
(Zobraziť celý článok | 2204 bajtov | Hodnotenie: 0)
Element_final
Z PIATKOVÉHO VÝBORU

Priatelia,

piatkový výbor ako sme tu nedávno uvádzali, sa mal zaoberať vecami potrebnými už v najbližšom období, teda k začatiu predaju povolení na rybolov, aby naši členovia mali k dispozícii potrebné materiály na rok 2019.

Treba povedať že v mesiaci január 2019 nebudú ešte známe všetky termíny akcií zahrnutých v Pláne športovej činnosti a tiež v Pláne brigád na rok 2019, nakoľko tieto budú spresnené až po zasadaní športovej sekcie na Rade SRZ, kde jej členovia dohodnú termínovník športových akcií na rok 2019 pre celé Slovensko.

Po obdŕžaní tejto informácie doplníme termíny v obidvoch dokumentoch a členovia ktorí prídu do Rybárskeho domu vo februári, by mali dostať prehľady s už vyplnenými termínmi plánovaných akcií u nás.

Výbor preberal prirodzene aj organizačné zabezpečenie ČS plánovanej na 23.2.2019 a rozdelili sa úlohy na prípravu hodnotiacich správ za jednotlivé oblasti,  vyhodnotilo sa splnenie uznesenia z ČS 2018 a plnenie plánu hlavných úloh na rok 2019.

Výsledok hospodárenia MO za rok 2018 bude zrejmý po definitívnom uzatvorení roka a ročnej účtovnej závierke a po poslednom výpise z účtu za rok 2018.

Po 15. januári hospodár z odovzdaných záznamov urobí sumár úlovkov za rok 2018 a pripraví vyhodnotenie zarybňovania v minulom roku a návrh zarybňovania na rok 2019 ktorý sa prerokuje vo výbore a potom na februárovej ČS.

Pri brigádnickej činnosti za rok 2018 bolo konštatované, že výbor na základe uznesenia z ČS 2018 sa rozhodol ohodnotiť aktívnych členov ktorí odpracujú 25 hodín navyše tým, že za odvod dostanú jedno naše miestne povolenie na rybolov podľa svojho výberu.

Brigádnická činnosť v roku 2018 bola zameraná najmä na kosenie okolia štrkovísk a nádrže, opravy a osadzovania revírnych tabúľ, vysádzania vlastných pstruhových násad a na výrobu stolov a sedení na štrkovisku Rožkovany, výrobu a osadzovanie hniezd pre zubáče, no na brigádach sa zúčastňovalo málo členov a väčšinou to boli stále tí istí, čo vyžaduje prehodnotenie ceny za 1 hodinu neodpracovanej brigády.

Výsledok inventarizácie majetku za rok 2018 ešte nebol známy, inventarizačná komisia neukončila ešte svoju činnosť a záverečnú správu predloží výboru na najbližšom zasadaní.

Pripravuje sa plán opráv Rybárskeho domu, ako aj opravy, údržba a zveľaďovanie ďalšieho majetku MO napr. v liahni, na štrkoviskách a na našich revíroch a prebral sa návrh Obežníka č.1/2019, v ktorom teraz neznáme termíny sa doplnia po zasadaní športovej sekcie, sprevádzkuje sa preložená vonkajšia vitrína v podchode Rybárskeho domu aby plnila svoju informačnú úlohu a dohodla sa kúpa skartovača vzhľadom na ochranu osobných údajov.

V súvislosti s novým zákonom o ochrane osobných údajov bude všetkým členom predložené na podpis tlačivo „Súhlas so spracovaním osobných údajov“ aby sa na našej webovej stránke mohli uvádzať niektoré  osobné údaje (meno, priezvisko, fotografia) z organizovaných rybárskych akcií.  


Pondelok, 07.01. 2019 - 16:00:59
(Zobraziť celý článok | 3202 bajtov | Hodnotenie: 0)
Element_final
PRVÝ VÝBOR V NOVOM ROKU

Priatelia,

na začiatku roka 2019 chceme popriať všetkým našim členom hlavne veľa zdravia, aby sme spoločne mohli stráviť mnoho pekných chvíľ strávených pri vode a pri akciách ktoré v tomto roku budeme organizovať.

Úloh pre výbor je aj na začiatku roka neúrekom a preto už tento piatok sa na svojom prvom pracovnom zasadaní stretnú jeho členovia, aby prerokovali veci potrebné do začiatku predaja povolení.

Ide napríklad o potrebné odsúhlasenie navrhnutého Plánu brigád a Plánu športovej činnosti na rok 2019, prípravu Obežníka č.1/2019 a nového MRP na rok 2019 vzhľadom k novému zákonu a vyhláške.

Ďalej sa bude jednať o organizačnom zabezpečení našej ČS plánovanej na 23.2.2019, o príprave hodnotiacich správ, vyhodnotení plnenia uznesenia z ČS 2018 a plnenia plánu hlavných úloh, o príprave návrhu rozpočtu na rok 2019 po účtovnej závierke za rok 2018, o príprave návrhu plánu zarybnenia na rok 2019, o vyhodnotení brigádnickej činnosti a činnosti rybárskej stráže za rok 2018.

Potrebná je tiež príprava plánu hlavných úloh výboru MO na rok 2019, príprava plánu opráv, rekonštrukčných prác, opráv a údržby RD, plánu hospodárenia na revíroch - krátkodobé a dlhodobé ciele a určenie miesta predaja hosťovacích povolení na rybolov v roku 2019

Preberie sa aj informácia inventarizačnej komisie o výsledkoch inventarizácie majetku MO za rok 2018 a ďalšie veci súvisiace s prípravou a zabezpečením našej februárovej členskej schôdze.


Streda, 02.01. 2019 - 12:15:14
(Zobraziť celý článok | 1616 bajtov | Hodnotenie: 0)
Element_final
Z POSLEDNÉHO ZASADANIA VÝBORU V ROKU 2018

Priatelia,

na poslednom zasadaní výboru v tomto roku sa prerokovali všetky plánované body a splnili sme predsavzatie ísť do roku 2019 podľa bez restov.

Bola vyhodnotená činnosť jednotlivých členov výboru a členov komisií a bol dohodnutý termín neformálneho stretnutia, aby kúsok tohto sviatočného času sme v závere roka strávili spoločne.

Výbor rozobral ešte raz Obežník č.3/2018, ktorým sa od 1.1.2019 umožňuje našim členom bezhotovostne platiť svoje platby, aby sa maximálne odbúrali doterajšie hotovostné postupy a aby sa všetkým ušetril v prvom rade čas pri vybavovaní týchto rybárskych náležitostí.

Obežník zatiaľ nerieši úhradu miestnej pstruhovej povolenky za odvod pre naše členky rybárky ak si kúpia miestne kaprové povolenie a taktiež nerieši platby pre našich krúžkarov, kde pribudne práca vedúcim krúžkov, ktorí poplatky za všetkých svojich krúžkarov vyberú a prinesú do Rybárskeho domu naraz, spolu s vypísanými dokladmi na rok 2019.

Tu treba povedať, že niektorí naši až príliš aktívni členovia už poslali platby, pričom je stále ešte rok 2018 a nevšimli si že možnosť elektronickej úhrady platí od 1. januára 2019 a týmto zbytočne nám skomplikujú evidenciu.

Takže poprosíme našich rybárov, aby svoje platby nám posielali až od 1. januára 2019 nie skôr !

Prebrala sa tiež informácia o úhyne rýb na Toryse pred obcou Jakubova Vôľa, kde sa prerokoval aj nápad vedúceho rybárskej stráže na zlepšenie súčinnosti medzi výborom a rybárskou strážou pri takejto mimoriadnej situácii a prešli sa tiež predložené návrhy Plánu športovej činnosti na rok 2019 a Plánu brigád na rok 2019.

K požiadavkám na opravu a údržbu na našich revíroch v budúcom roku pripojíme aj fotografie terajšieho stavu a celé to odošleme správcovi toku.


Sobota, 15.12. 2018 - 18:01:48
(Zobraziť celý článok | 2008 bajtov | Hodnotenie: 0)
70 článkov (14 stránok, 5 článkov na stránku)
[ 1 | 2 | 3 ]
Prejsť na:
Počítadlo
Verejných návštev
stránok od 1, 2007

[ Viac ]
Počet na stránke
Spolu: 37
Kamery
Kniha FLASH - Pre rybárov
Ankety
Ako sa Vám pačia naše stránky?

Nie
Čiastočne
AnoVýsledky
Ďalšie ankety

Hlasov 2756
Počasie
Počasie Sabinov - Svieti.com
Fáza mesiaca

SATELIT
Poštové schránky
Meno: x.xx@mosrzsabinov.sk
Heslo:
......................
Radio
Stanica:
Nie je voľba


<a href=''>Play Nie je voľba</a>

Hrať v samostatnom okne
Znečisťov. živ. prostredia
KALKULAČKA
Kalkulačka
 
Kurzový lístok ECB
Kurzový lístok EUR
18.04.2019
VlajkaUSD1.1250
VlajkaJPY125.86
VlajkaCZK25.682
VlajkaGBP0.86470
VlajkaHUF320.09
VlajkaPLN4.2786
VlajkaCHF1.1383
VlajkaRUB71.9719
VlajkaAUD1.5719
VlajkaCAD1.5065
Viac na webe NBS...
©2007
Správca stránok: Ing. Jozef Biroš
WWW.krehlik.eu WEBmaster: Krehlík Ján st.

Čas potrebný k spracovaniu stránky: 0.062 sekúnd
 1: Športový rybár - Peter Kóša
     1508 times
 2: Sabinov MO SRZ
     1666 times
 3: Bánovce nad Bebravou - MO SRZ
     1683 times
 4: Banská Štiavnica - MO SRZ
     1953 times
 5: Banská Bystrica - MsO SRZ
     2108 times
 6: Rybárske potreby
     1412 times
 7: Slovenský Rybársky Zväz - Žilina
     1389 times
 8: Považskobystricky rybár
     1690 times

Admin   
Infor. o registracii domeny