www.mosrzsabinov.sk - MOSRZ Sabinov
DOMOV Neznámy
Kalendár
Dnes je: Nedeľa
25. február. 2018

Sviatok má:
dnes: Frederik(a)
zajtra: Viktor
pozajtra: Alexander
včera: Matej

Povolený čas rybolovu
v mesiaci február.

Vody
kaprové: 07.00 - 17.00,
pstruhové: zákaz lovu,
lipňové: zákaz lovu.
Viac na celý ROK ...
Hlavné menu
Vyhľadávanie
Rybárske WEB stránky

 Slovenský Rybársky Zväz - Žilina
Slovenský Rybársky Zväz
RADA Žilina


 Trebišov - MO SRZ
Naša družobná MO SRZ Trebišov -

Banská Bystrica - MsO SRZ
Banská Bystrica - MsO SRZ

Banská Štiavnica - MO SRZ
Banská Štiavnica - MO SRZ

Bánovce nad Bebravou - MO SRZ
Bánovce nad Bebravou - MO SRZ

Čadca - MO SRZ
Čadca - MO SRZ

Čierna nat Tisou - MO SRZ
Čierna nat Tisou - MO SRZ

Dolný Kubín - MO SRZ
Dolný Kubín - MO SRZ

Drahovce - MO SRZ
Drahovce - MO SRZ

Galanta - MsO SRZ
Galanta - MsO SRZ

Gelnica - MO SRZ
Gelnica - MO SRZ

Hanušovce / Topľou - MO SRZ
Hanušovce / Topľou - MO SRZ

Hlohovec - MsO SRZ
Hlohovec - MsO SRZ

Holíč - MO SRZ
Holíč - MO SRZ

Komárno - MsO SRZ
Komárno - MsO SRZ

Košice - MsO SRZ
Košice - MsO SRZ

Kysucké Nové Mesto - MO SRZ
Kysucké Nové Mesto - MO SRZ

Levice - MsO SRZ
Levice - MsO SRZ

Liptovský Mikuláš - MsO SRZ
Liptovský Mikuláš - MsO SRZ

Lučenec - MsO SRZ
Lučenec - MsO SRZ

Martin - MsO SRZ
Martin - MsO SRZ

Michalovce - MsO SRZ
Michalovce - MsO SRZ

Mivaedi - autorizovaný predajca
Autorizovaný predajca značky MIVARDI.
Fishing team s.r.o.
Bratislavská 45.
917 02 Trnava.

MOSRZ Orlov
MOSRZ Orlov - predseda MO SRZ Orlov Vojtek Rudolf, Mgr.

Nitra - MsO SRZ
Nitra - MsO SRZ

Nové Zámky - MsO SRZ
Nové Zámky - MsO SRZ

Piešťany - MsO SRZ
Piešťany - MsO SRZ

Poprad - MO SRZ
Poprad - MO SRZ

Považskobystricky rybár
Považskobystricky rybár

Prešov - MsO SRZ
Prešov - MsO SRZ

Prievidza - MsO SRZ
Prievidza - MsO SRZ

Púchov - MO SRZ
Púchov - MO SRZ

Ružomberok - MsO SRZ
Ružomberok - MsO SRZ

Rybárske potreby
Rybárske potreby
-internetový obchod


Senica - MsO SRZ
Senica - MsO SRZ

Spišská Nová Ves - MO SRZ
Spišská Nová Ves - MO SRZ

Stará Ľubovňa - MO SRZ
Stará Ľubovňa - MO SRZ

Stará Turá - MO SRZ
Stará Turá - MO SRZ

Športový rybár
Rybárske potreby

Šurany - MsO SRZ
Šurany - MsO SRZ

Topoľčany - MO SRZ
Topoľčany - MO SRZ

Trenčín - MsO SRZ
Trenčín - MsO SRZ

Trnava - MsO SRZ
Trnava - MsO SRZ

Želiezovce - MO SRZ
Želiezovce - MO SRZ

Žilina - MsO SRZ
Žilina - MsO SRZ

[ Pozri ZOZNAM ]
ZO SRZ : KONTAKTY
Adresár ZO SRZ : Prešovský kraj
Znečisťov. živ. prostredia
Panoráma VN Jakubovany
Ako sa stať členom MO SRZ
Digitálna mapa Sabinov
Rybársky dom
Mapa Sabinova
MRK.CZ - Rybárske videá
Zaujímavé vídea
MO SRZ Sabinov: Aktuality

Vyhľadávanie v tejto téme:   
[ Ísť na úvodnú stránku | Vybrať novú tému ]

Element_final
K VIANOČNÝM SVIATKOM

Priatelia,

už onedlho v našich domovoch bude rozvoniavať ihličie z vianočného stromčeka, po úspešnom ukončení veľkých príprav v tomto uponáhľanom predvianočnom týždni.

Keby však  nie reklám v telke opakujúcich sa až do omrzenia, ani by sme v tom našom plnom pracovnom nasadení nepostrehli, že už sú tu Vianoce.

Bohužiaľ, komercia a konzum prevláda aj pri Vianociach a tá ich duchovná myšlienka je úplne niekde vzadu a tú nám pripomínajú iba naše slovenské koledy a naši starí rodičia.

V tomto súčasnom predvianočnom zhone sa aj my prihovárame všetkým našim členom a k najkrajším sviatkom roka a k prijemnej vianočnej atmosfére prispievame týmto vinšíkom:

Na stromčeku sviečka svieti,
pokoj, šťastie nech k vám letí.

Nech rozžiaria sa vaše tváre,
by hojnosti ste mali stále.

Nech Nový rok pomaličky,
vám vsunie šťastie do kapsičky.

Aby ste nespravili žiaden chybný krok,
po celučičký ďalší rok.


Radostné prežitie vianočných sviatkov a veľa šťastia, zdravia celom v novom roku 2018,

                                                      želá výbor MO SRZ Sabinov


Utorok, 19.12. 2017 - 10:05:01
(Zobraziť celý článok | 1756 bajtov | Hodnotenie: 0)
Element_final
AKTUÁLNE INFORMÁCIE

Priatelia,

zima sa nám v týchto dňoch pripomína iba miernymi mrazmi a zatiaľ s trochu skúpou bielou snehovou prikrývkou.

Mnohí naši členovia však už definitívne ukončili svoje tohoročné vychádzky k vode, začali pomaly vyplňovať svoj celoročný sumár úlovkov v zázname o dochádzke k vode a úlovkoch a poniektorí už ho aj doručili do schránky v podchode Rybárskeho domu, hoci viacerí napriek chladnému počasiu ešte skúšajú šťastie pri vode.

Podľa skúseností z minulých rokov, už v najbližších dňoch môžeme očakávať prílet kormoránov veľkých, keďže po nástupe mrazov sa kŕdle týchto nevítaných hostí sťahujú zo severnejších oblastí Európy k nám, rabujú tu nezamrznuté tečúce vody a spôsobujú nemalé škody na rybách.

Ak ste sledovali tohoročné štatistiky tak viete, že počet odlovených jedincov kormorána na Slovensku k 15. marcu 2017 dosiahol 1 247 kusov z ročného limitu 1 300 kusov, ktorý bol stanovený Ministerstvom životného prostredia SR a tak do konca tohto roka na ochranu našich rýb pred kormoránmi nám ostáva iba ich trpezlivé a opakované plašenie od vody.

Preto je nevyhnutné pri svojich prechádzkach pozorne sledovať naše vody a informovať hospodára o prípadnom zaregistrovanom výskyte kormorána, aby sme čo najviac eliminovali škody.

Okrem posledného zarybnenia v tomto roku s druhou etapou vysadenia šťuky, sme tento týždeň úspešne zaregistrovali našu MO ako prijímateľa 2% dane z príjmu na rok 2018, takže v jari sa budeme opäť uchádzať o darovanie 2% z už zaplatenej dane za rok 2017 u našich členov a priateľov rybárskeho športu.

Takisto SVP š.p. Košice dodržalo sľub a preložilo tok na Toryse č.3 pod štrkoviskom Orkucany v mieste, kde nám voda podmývala poľnú prístupovú cestu smerom od Šarišských Michalian a hrozilo že sa nebude dať autom dostať k vode.

Prebehlo aj avizované územné konanie a ústne pojednávanie k plánovanej cyklotrase EuroVelo 11 Lipany - Pečovská Nová Ves na spoločnom stavebnom úrade Lipany, na ktorom sa zúčastnili aj zástupcovia našej MO a jej realizáciu cez naše pozemky podmienili dodržaním presne uvedených podmienok neobmedzujúcich  našich rybárov v budúcnosti.

Dávame tiež do pozornosti našim členom, že pomaly sa blíži aj zákonný termín na odovzdanie vyplneného celoročného sumáru úlovkov, preto si túto povinnosť netreba nechávať na poslednú chvíľu. lebo po 15. januári 2018 si hospodár na základe spočítaných údajov z odovzdaných záznamov spracuje návrh výroby násad a plán zarybnenia na rok 2018, ktorý sa prejedná ešte vo výbore a keďže už vo februári je členská schôdza, tak na spracovanie týchto údajov až tak veľa času neostáva.


Piatok, 08.12. 2017 - 21:55:09
(Zobraziť celý článok | 2854 bajtov | Hodnotenie: 0)
Element_final
ZARYBNENIE ŠŤUKOU INFO Z VÝBORU

Priatelia,

na prahu ďalšieho pracovného týždňa a zároveň aj na začiatku posledného tohoročného mesiaca december, vám prinášame dve aktuálne informácie.

Prvá súvisí s informáciou o druhej etape zarybnenia štrkovísk Rožkovany šťukou, ktorá sa nám trochu omeškala kvôli technickej poruche prepravného auta a bude zrealizovaná v pondelok 4.12.2017 s dobou hájenia šťuky do konca tohto roku. Informácia o vysadení šťuky bude viditeľne označená na tabuliach na štrkovisku č.2 a č.3,  kde bude ryba vysadená.

Druhá informácia súvisí s piatkovým zasadaním výboru, o ktorého programe sme tu nedávno písali, takže je tu niekoľko informácií v skratke:

Hodnotenie spolupráce s mestskými policajtmi v tomto roku vyznelo skôr neuspokojivo s potrebou jeho ďalšieho zlepšovania, u štátnej polícii bolo hodnotenie spolupráce pozitívnejšie, aj keď spoločné akcie v tomto roku neboli organizované. Podrobnejšiu správu o činnosti RS za rok 2017 samozrejme vypracuje a predloží výboru a členom na februárovej členskej schôdzi.

Plán výroby rybích násad spolu s plánom zarybnenia našich revírov v roku 2018, bude spracovaný odovzdaní záznamov o dochádzke k vode a úlovkoch od našich členov tak, aby bol predložený tiež na členskej schôdzi. Informácia o hospodárení za 10. mesiacov, predbežná uzávierka nebola detailne prejednaná kvôli pracovnej zaneprázdnenosti pani útočníčky, ale podľa aktuálneho stavu financií na účte MO a podľa očakávaných nutných výdavkov ešte v decembri, je znovu predpoklad na dosiahnutie dobrého výsledku hospodárenia ku konci roka.

Predseda zhodnotil činnosť členov výboru MO a členov komisií v roku 2017, poďakoval sa všetkým za vykonanú prácu počas roka a návrh Plánu zasadaní výboru v roku 2018 prejde zmenou po spresnení doterajšieho termínu primátoriek a návrh Miestneho rybárskeho poriadku na rok 2018 bol prerokovaný a doplnený o ustanovenie zo Stanov SRZ o povinnosti člena o ochrane majetku organizácie a majetku SRZ a bude definitívne uzatvorený po možných pripomienkach na členskej chôdzi.

Výbor bol ďalej informovaný o pracovnom stretnutí predsedníctva výboru, o jeho rozhodnutí došlý podnet nášho člena postúpiť disciplinárnej komisii tak ako to on požadoval a tiež o príprave a odoslaní Obežníka č.2/2017 našim členom poštou, tiež o novom výbore u poľovníkov v Šarišských Michaľanoch, s ktorým chceme spoločne prediskutovať ďalšiu spoluprácu.

Vykonaná kontrola liahne Orkucany z Plemenárskej inšpekcie SR, zameraná na kontrolu dodržania zákona o šľachtení a plemenitbe hospodárskych zvierat a podmienok povoleného chovu rýb v liahni upozornila na potrebu podania novej žiadosti na získanie osvedčenie na chov rýb, keďže na budúci rok nám končí platnosť terajšieho.

Rekonštrukcia elektroinštalácie v Rybárskom dome pokračuje,  vybavujú sa náležitosti na  samostatné meranie elektriny pre jednu prevádzku ktorá ju nemala, ostatné elektroinštalačné práce, vonkajšie osvetlenie, majú byť hotové do polovice decembra, ostatné elektroinštalačné a stavebné práce na poschodí majú byť ukončené najneskôr do 15. januára 2018.

V stredu 6.12.2017 o 13.30 hod, na stavebnom úrade v Lipanoch bude začaté územné konanie a ústne pojednávanie k plánovanej cyklotrase vedenej aj cez naše pozemky pri štrkoviskách Rožkovany, na ktorom budú našu MO zastupovať predseda a podpredseda tak, aby bola zachovaná doterajšia dobrá spolupráca so samosprávami a zároveň aby boli rešpektované aj záujmy nás rybárov.

Zasadanie výboru skončilo v neskorých nočných hodinách a jeh o prvé zasadanie v roku 2018,  je naplánované na 5. januára.


Nedeľa, 03.12. 2017 - 19:10:43
(Zobraziť celý článok | 3935 bajtov | Hodnotenie: 0)
Element_final
AKTUÁLNE

Priatelia,

došlo poďakovanie z Rady SRZ tým základným organizáciám, ktoré sa svojím aktívnym prístupom zapojili do pripomienkovania návrhu zákona o rybárstve a zároveň aj poďakovanie  všetkým  rybárom a nerybárom za vyjadrenú podporu k pripomienkam SRZ k návrhu zákona o rybárstve.

Pripomienky k zákonu o rybárstve boli všetky zverejnené na stránke SLOV-LEX a v priebehu večerných hodín zaslané aj s vašou podporou v listinnej podobe na MŽP SR.

Zároveň dávame našim členom do pozornosti televíznu reláciu "Na rybách -Petrov zdar!", ktorá bude mať premiéru vo vysielaní RTVS v sobotu 25. novembra o 14:00 hod, prvú reprízu v nedeľu  26. novembra o 8:55 hod a druhú reprízu v utorok 28. novembra o 16:20 hod.

Keďže v  uplynulých týždňoch nás všetkých rybárov znepokojila informácia o pripravovanej novelizácii rybárskeho zákona a o jeho nepriaznivom navrhovanom znení,  tak v tejto televíznej relácii  bude mať slovo aj tajomník Slovenského rybárskeho zväzu Ing. Javor,  ktorý oboznámi rybársku verejnosť so všetkými aktuálnymi informáciami týkajúcimi sa tohto legislatívneho procesu.


Štvrtok, 23.11. 2017 - 13:24:20
(Zobraziť celý článok | 1578 bajtov | Hodnotenie: 0)
Element_final
Podporte pripomienky SRZ k návrhu zákona o rybárstve!

Priatelia,

Rada SRZ sa   obracia na svojich členov ohľadom podpory  pripomienok rybárov v rámci procesu pripomienkovania návrhu novely zákona o rybárstve.

Stačí iba vyplniť svoje údaje vo formulári na stránke: http://www.srzrada.sk/aktuality/navrh-zakona-o-rybarstve/podporte-pripomienky-srz-k-navrhu-zakona-o-rybarstve/

a potom kliknutím na "Odoslať" bude Vaša podpora pripomienok Rady SRZ odoslaná  predkladateľovi návrhu zákona - Ministerstvu životného prostredia SR.

Dôležité je, túto svoju podporu odoslať najneskôr do zajtra 21.11.2017 do 24.00 hod , lebo na ostatné podpisy po tomto termíne sa nebude prihliadať.

Pomôžme priatelia rybári sami sebe, aby novela zákona bola schválená v znení, ktoré je v záujme celej našej rybárskej rodiny.


Pondelok, 20.11. 2017 - 18:45:56
(Zobraziť celý článok | 1350 bajtov | Hodnotenie: 0)
398 článkov (80 stránok, 5 článkov na stránku)
[ 2 | 3 | 4 ]
Prejsť na:
Počítadlo
Verejných návštev
stránok od 1, 2007

[ Viac ]
Počet na stránke
Spolu: 36
Kamery
Kniha
Ankety
Ako sa Vám pačia naše stránky?

Nie
Čiastočne
AnoVýsledky
Ďalšie ankety

Hlasov 2669
Počasie
Počasie Sabinov - Svieti.com
Fáza mesiaca

SATELIT
Poštové schránky
Meno: x.xx@mosrzsabinov.sk
Heslo:
......................
Radio
Stanica:
Nie je voľba


<a href=''>Play Nie je voľba</a>

Hrať v samostatnom okne
KALKULAČKA
Kalkulačka
 
Kurzový lístok ECB
Kurzový lístok EUR
23.02.2018
VlajkaUSD1.2299
VlajkaJPY131.28
VlajkaCZK25.337
VlajkaGBP0.87940
VlajkaHUF312.88
VlajkaPLN4.1698
VlajkaCHF1.1505
VlajkaRUB69.4480
VlajkaAUD1.5720
VlajkaCAD1.5614
Viac na webe NBS...
©2007
Správca stránok: Ing. Jozef Biroš
WWW.krehlik.eu WEBmaster: Krehlík Ján st.

Čas potrebný k spracovaniu stránky: 0.061 sekúnd
 1: Športový rybár - Peter Kóša
     1028 times
 2: Sabinov MO SRZ
     1306 times
 3: Bánovce nad Bebravou - MO SRZ
     1334 times
 4: Banská Štiavnica - MO SRZ
     1629 times
 5: Banská Bystrica - MsO SRZ
     1532 times
 6: Rybárske potreby
     1059 times
 7: Slovenský Rybársky Zväz - Žilina
     1040 times
 8: Považskobystricky rybár
     1337 times

Admin   
Infor. o registracii domeny