www.mosrzsabinov.sk - MOSRZ Sabinov
DOMOV Neznámy
Kalendár
Dnes je: Nedeľa
25. február. 2018

Sviatok má:
dnes: Frederik(a)
zajtra: Viktor
pozajtra: Alexander
včera: Matej

Povolený čas rybolovu
v mesiaci február.

Vody
kaprové: 07.00 - 17.00,
pstruhové: zákaz lovu,
lipňové: zákaz lovu.
Viac na celý ROK ...
Hlavné menu
Vyhľadávanie
Rybárske WEB stránky

 Slovenský Rybársky Zväz - Žilina
Slovenský Rybársky Zväz
RADA Žilina


 Trebišov - MO SRZ
Naša družobná MO SRZ Trebišov -

Banská Bystrica - MsO SRZ
Banská Bystrica - MsO SRZ

Banská Štiavnica - MO SRZ
Banská Štiavnica - MO SRZ

Bánovce nad Bebravou - MO SRZ
Bánovce nad Bebravou - MO SRZ

Čadca - MO SRZ
Čadca - MO SRZ

Čierna nat Tisou - MO SRZ
Čierna nat Tisou - MO SRZ

Dolný Kubín - MO SRZ
Dolný Kubín - MO SRZ

Drahovce - MO SRZ
Drahovce - MO SRZ

Galanta - MsO SRZ
Galanta - MsO SRZ

Gelnica - MO SRZ
Gelnica - MO SRZ

Hanušovce / Topľou - MO SRZ
Hanušovce / Topľou - MO SRZ

Hlohovec - MsO SRZ
Hlohovec - MsO SRZ

Holíč - MO SRZ
Holíč - MO SRZ

Komárno - MsO SRZ
Komárno - MsO SRZ

Košice - MsO SRZ
Košice - MsO SRZ

Kysucké Nové Mesto - MO SRZ
Kysucké Nové Mesto - MO SRZ

Levice - MsO SRZ
Levice - MsO SRZ

Liptovský Mikuláš - MsO SRZ
Liptovský Mikuláš - MsO SRZ

Lučenec - MsO SRZ
Lučenec - MsO SRZ

Martin - MsO SRZ
Martin - MsO SRZ

Michalovce - MsO SRZ
Michalovce - MsO SRZ

Mivaedi - autorizovaný predajca
Autorizovaný predajca značky MIVARDI.
Fishing team s.r.o.
Bratislavská 45.
917 02 Trnava.

MOSRZ Orlov
MOSRZ Orlov - predseda MO SRZ Orlov Vojtek Rudolf, Mgr.

Nitra - MsO SRZ
Nitra - MsO SRZ

Nové Zámky - MsO SRZ
Nové Zámky - MsO SRZ

Piešťany - MsO SRZ
Piešťany - MsO SRZ

Poprad - MO SRZ
Poprad - MO SRZ

Považskobystricky rybár
Považskobystricky rybár

Prešov - MsO SRZ
Prešov - MsO SRZ

Prievidza - MsO SRZ
Prievidza - MsO SRZ

Púchov - MO SRZ
Púchov - MO SRZ

Ružomberok - MsO SRZ
Ružomberok - MsO SRZ

Rybárske potreby
Rybárske potreby
-internetový obchod


Senica - MsO SRZ
Senica - MsO SRZ

Spišská Nová Ves - MO SRZ
Spišská Nová Ves - MO SRZ

Stará Ľubovňa - MO SRZ
Stará Ľubovňa - MO SRZ

Stará Turá - MO SRZ
Stará Turá - MO SRZ

Športový rybár
Rybárske potreby

Šurany - MsO SRZ
Šurany - MsO SRZ

Topoľčany - MO SRZ
Topoľčany - MO SRZ

Trenčín - MsO SRZ
Trenčín - MsO SRZ

Trnava - MsO SRZ
Trnava - MsO SRZ

Želiezovce - MO SRZ
Želiezovce - MO SRZ

Žilina - MsO SRZ
Žilina - MsO SRZ

[ Pozri ZOZNAM ]
ZO SRZ : KONTAKTY
Adresár ZO SRZ : Prešovský kraj
Znečisťov. živ. prostredia
Panoráma VN Jakubovany
Ako sa stať členom MO SRZ
Digitálna mapa Sabinov
Rybársky dom
Mapa Sabinova
MRK.CZ - Rybárske videá
Zaujímavé vídea
MO SRZ Sabinov: Aktuality

Vyhľadávanie v tejto téme:   
[ Ísť na úvodnú stránku | Vybrať novú tému ]

Element_final
KRÁTKO Z VÝBORU

Ako sme už tu oboznamovali našich členov, program zasadania piatkového výboru tvorili body potrebné spoločne prerokovať, lebo ono sa to nezdá, ale čas rýchlo beží a onedlho budeme mať našu členskú schôdzu a chceme aby jej zabezpečenie bolo opäť na kvalitnej úrovni a najmä aby sa nám nekopili veci.

Takže dávame tu súhrn tých najdôležitejších informácií zo zasadania:

Na začiatku sme privítali zástupcov Pozemkového spoločenstva Orkucany, vypočuli sme si ich návrh na novú vzniknutú situáciu súvisiacu s nájomnou zmluvou na štrkovisko Orkucany a po diskusii sme sa dohodli, že si ponecháme týždeň času na preverenie možnosti riešenia, potom sa opäť stretneme a uzatvoríme vec.


Pokračovanie ...
Pondelok, 29.01. 2018 - 09:06:43
(Zobraziť celý článok | 5825 bajtov | Hodnotenie: 5)
Element_final
UŽ SÚ TU...

Priatelia,

tak sme sa "dočkali", už sú tu ...

Nie je to veľmi dobrá správa, lebo síce neskôr ako v minulých rokoch, ale včera na Toryse bol zaznamenaný prvý výskyt  kormoránov veľkých u nás v tomto roku.

Pozorovaná bola zatiaľ jedna "prieskumná" skupina o počte 25 ks, zosadajúca na Torysu pod bývalou Prefou v Pečovskej Novej Vsi, takže nám znovu začína neľahká práca spojená s pochôdzkami okolo vody a plašením týchto rybožravých predátorov.

O začatí plašenia a streľbe kormorána budeme čím skôr informovať Štátnu ochranu prírody a krajiny, členov výboru na piatkovom zasadaní, ako aj zástupcov dvoch poľovníckych združení, aby sme prítomnosť kormoránov podchytili už na začiatku ich výskytu a aby škody na rybách sme čím viac eliminovali.


Štvrtok, 25.01. 2018 - 11:40:02
(Zobraziť celý článok | 869 bajtov | Hodnotenie: 0)
Element_final
NOVÉ TLAČIVÁ NA DAROVANIE 2% DANE

Priatelia,

dnes nám bola z daňového úradu doručená  Informácia k tlačivám na účely poukázania podielu zaplatenej dane za rok 2017,  v ktorej Finančné riaditeľstvo Slovenskej republiky informuje, že od 1.1.2018  určilo vzory tlačív za zdaňovacie obdobie roku 2017.

Z tejto informácie  vyplýva, že doterajšie tlačivo ktoré sme dávali našim členom pri predaji povolení treba nahradiť tlačivami stanovenými finančným riaditeľstvom.

Tie požadované tlačivá samozrejme operatívne pripravíme a opäť budú k dispozícii pre našich členov, ako aj pre ostatných priaznivcov, ktorí nám budú chcieť darovať svoje 2 % z už zaplatenej dane za rok 2017.

Členov  ktorí si už  tlačivo u nás vyzdvihli prosíme, aby ho nepoužili a počkali trochu na určené tlačivá, aby darované 2% neprepadli.    

Aby sa lepšie pochopilo o čo nové tu ide, treba si prečítať celú došlú informáciu, ktorú po prekopírovaní ponúkame našim členom.

Informácia k tlačivám na účely poukázania podielu zaplatenej dane za rok 2017

Fyzická osoba s príjmami zo závislej činnosti, ktorej zamestnávateľ vykoná ročné zúčtovanie preddavkov na daň za rok 2017, je oprávnená podať vyhlásenie o poukázaní podielu zaplatenej dane z príjmov fyzickej osoby do výšky 2 % (3 %), a to právnickej osobe určenej v tomto vyhlásení.

Vyhlásenie o poukázaní zaplatenej dane za rok 2017 je táto fyzická osoba povinná podať iba na tlačive, ktorého vzor určilo finančné riaditeľstvo, a ktoré je zverejnené na webovom sídle finančnej správy.

Toto vyhlásenie je fyzická osoba povinná predložiť správcovi dane do 30. apríla 2018 spolu s potvrdením o zaplatení dane. Finančné riaditeľstvo SR podľa zákona č. 595/2003 Z. z. o dani z príjmov v znení neskorších predpisov určilo od 01.01.2018 nasledovné vzory tlačív za zdaňovacie obdobie roku 2017:

1. „Vyhlásenie o poukázaní podielu zaplatenej dane z príjmov fyzickej osoby podľa § 50 zákona č. 595/2003 Z. z. o dani z príjmov v znení neskorších predpisov, ktorej bolo za zdaňovacie obdobie vykonané ročné zúčtovanie preddavkov na daň z príjmov zo závislej činnosti“, označené V2Pv17 (ďalej len „Vyhlásenie“). Vzor tlačiva je zverejnený na webovom sídle finančnej správy v časti Formuláre – Daňové a colné formuláre – Vzory tlačív vydaných FR SR, MF SR a orgánmi EÚ – Tlačivá používané v súvislosti s príjmami zo závislej činnosti podľa § 5 ZDP – Vyhlásenie o poukázaní podielu zaplatenej dane z príjmov fyzickej osoby podľa § 50 zákona o dani z príjmov, ktorej bolo za zdaňovacie obdobie vykonané ročné zúčtovanie preddavkov na daň z príjmov zo závislej činnosti Finančné riaditeľstvo SR na zabezpečenie jednotného postupu na vyplnenie Vyhlásenia vydalo aj poučenie, ktoré je zverejnené na webovom sídle finančnej správy v časti Formuláre – Daňové a colné formuláre – Poučenia k tlačivám – Správa daní – Daň z príjmov fyzickej osoby – Vyhlásenie o poukázaní sumy do výšky 2% (3%) zaplatenej dane za zdaňovacie obdobie 2017 Od 1.1.2018 je možné Vyhlásenie podať správcovi dane výlučne na tomto predpísanom (štruktúrovanom) tlačive.

2. „Potvrdenie o zaplatení dane z príjmov zo závislej činnosti na účely vyhlásenia o poukázaní sumy do výšky 2 % alebo 3 % zaplatenej dane fyzickej osoby podľa zákona č. 595/2003 Z. z. o dani z príjmov v znení neskorších predpisov za rok“, označené V2Pv17_P (ďalej len „ Potvrdenie o zaplatení dane“). Vzor tlačiva je zverejnený na webovom sídle finančnej správy v časti Formuláre – Daňové a colné formuláre – Vzory tlačív vydaných FR SR, MF SR a orgánmi EÚ – Tlačivá používané v súvislosti s príjmami zo závislej činnosti podľa § 5 ZDP – Potvrdenie o zaplatení dane z príjmov zo závislej činnosti na účely vyhlásenia o poukázaní sumy do výšky 2% alebo 3% zaplatenej dane z príjmov fyzickej osoby podľa zákona o dani z príjmov

Od 1.1.2018 je možné Potvrdenie o zaplatení dane vystaviť a podať správcovi dane výlučne na tomto predpísanom (štruktúrovanom) tlačive. Žiadosť zamestnanca o vydanie potvrdenia o zaplatení dane je súčasťou tlačiva „Žiadosť o vykonanie ročného zúčtovania ... za rok 2017“.

Zamestnávateľ je povinný na žiadosť zamestnanca vystaviť potvrdenie o zaplatení dane za rok 2017 na účely § 50 zákona o dani z príjmov najneskôr do 16. apríla 2018. Potvrdenie o zaplatení dane je prílohou Vyhlásenia.

Upozornenie

Daňovníci, ktorým zamestnávateľ vykonal ročné zúčtovanie preddavkov na daň z príjmov za zdaňovacie obdobie 2017, po prvýkrát za toto zdaňovacie obdobie môžu postupovať pri poukázaní podielu zaplatenej dane len prostredníctvom týchto povinných (štruktúrovaných) tlačív a nemôžu použiť vlastné tlačivo vyhlásenia, resp. iné tlačivo potvrdenia o zaplatení dane.

Odporúčania pre spôsob podania tlačív

Daňovníci môžu predložiť v listinnej podobe Vyhlásenie a Potvrdenie o zaplatení dane nasledovnými spôsobmi:

1. na dvoch samostatných listoch pri jednostrannej tlači, kde na jednom liste bude vyplnené Vyhlásenie a na druhom liste bude Potvrdenie o zaplatení dane vystavené zamestnávateľom daňovníka. To znamená, že na druhej strane Potvrdenia o zaplatení dane sa nemôže nachádzať nevyplnené štruktúrované tlačivo Vyhlásenia a taktiež na druhej strane Vyhlásenia sa nemôže nachádzať nevyplnené štruktúrované tlačivo Potvrdenia o zaplatení dane, alebo

2. na jednom liste pri obojstrannej tlači bude vyplnené na jednej strane Vyhlásenie a na druhej strane listu Potvrdenie o zaplatení dane vystavené zamestnávateľom daňovníka. Ak sú teda obidve tlačivá vytlačené na jednom liste, je potrebné vyplniť ich na tomto jednom liste.

Vypracovalo:

Finančné riaditeľstvo SR

Centrum podpory pre dane

Január 2018


Pondelok, 22.01. 2018 - 21:28:21
(Zobraziť celý článok | 6570 bajtov | Hodnotenie: 0)
Element_final
ČO NÁM DALI MINULÉ DNI ...

Priatelia,

do začiatku tretieho januárového týždňa sa nazbieralo niekoľko udalostí o ktorých chceme tu aspoň v krátkosti poinformovať.

Dostali sme požiadavku z Rady SRZ na doladenie štylizácie niektorých ustanovení nášho Miestneho rybárskeho poriadku platného od 1. januára 2018, aby tieto na 100 % ladili s literou zákona a aby z tohto pohľadu nemohli byť k nemu nijaké výhrady.

Samozrejme štylizáciu doladíme a náš Miestny rybársky poriadok bude mať konečné znenie aj tak až po členskej schôdzi, aby obsahoval už aj aktuálne informácie o novom zložení výboru.

Ďalšou udalosťou bolo sobotné pracovné stretnutie štatutárov miestnych organizácií SRZ Prešovského kraja a tiež plánované sobotné sčítavanie kormoránov.

Toto každoročne organizované stretnutie funkcionárov MO prinieslo viacero nových podnetov, ako príklad v súvislosti so sčítavaním kormoránov to bolo odporúčanie na rozšírenie monitorovania aj o ďalšie druhy rybožravých predátorov na našich revíroch ako sú napr. volavky a novo  vyskytujúce sa vydry a v poslednom čase aj rozšírený bobor, aj keď tento nepatrí medzi rybožravých predátorov, ale svojou činnosťou dokáže meniť charakter toku a je schopný budovať chodby aj vo vodných nádržiach, čo môže významne narušiť statiku hrádzí.

U nás napríklad pred sviatkami bobor za veľmi krátky čas dokázal zlikvidovať všetky mladé  vŕby okolo štrkoviska č.3 v Rožkovanoch, ktoré sme v minulých rokoch brigádnicky povysádzali.

Najväčší priestor pracovného stretnutia vo Finticiach sa týkal prípravy novely Stanov SRZ a tiež metodické usmernenie k novému Volebnému poriadku a organizačnému zabezpečeniu členských schôdzí.

Samozrejme nechýbala  informácia od tajomníka Rady SRZ a prezidenta SRZ o súčasnom stave procesu novelizácie zákona o rybárstve a s tým súvisiacou „Petíciou na záchranu všeľudového, rekreačného a športového rybárstva na Slovensku“, kde padla výzva, aby sme rybári teraz ukázali svoju silu a nazbierali dostatok podpisov, aby sa v prípade nepriaznivého vývoja návrhu zákona musela petíciou zaoberať Národná rada.

Práve včera, v pondelok 15.1.2018 prebehlo rozporové konanie k vzneseným zásadným pripomienkam SRZ v rámci medzirezortného pripomienkového konania. Toto rokovanie bolo celodenné a obojstranne vecné a konštruktívne.

Zásadné pripomienky SRZ najmä k existenčnému § 4 ods. 4 a ods. 6 boli MŽP SR a štátnymi organizáciami ŠOP SR a SVP š.p. AKCEPTOVANÉ, t.j. obe štátne inštitúcie nemajú záujem na výkone rybárskeho práva a upúšťajú od uvedenej požiadavky vznesenej po internom pripomienkovom konaní.

Touto cestou patrí poďakovanie všetkým, ktorí akýmkoľvek spôsobom prispeli k želateľnému výsledku pre rybárstvo na Slovensku (§ 4) – pre SRZ.

Poďakovanie patrí zástupcom MŽP SR – sekcie vôd a sekcii legislatívy a práva MŽP SR, najmä však zástupcom SRZ ktorí boli priamo na rozporovom konaní: prezident SRZ p. Boroš, tajomník p. Javor, členovia RADY SRZ za ZA-kraj p. Mihalda, za TT-kraj p. Čerešnák a za TN-kraj p. Estergájoš a zamestnanci sekretariátu p. Roobová, p. Cintula, p. Krajč, p. Štencl a p. Hurčala.

DOLEŽITÁ INFORMÁCIA:

Petícia pokračuje ... legislatívny proces k návrhu zákona o rybárstve naďalej prebieha a z tohto dôvodu prosíme o spoluprácu na získavaní podpory Petície za záchranu všeľudového rybárstva, rekreačného a športového rybárstva na Slovensku!

Čo sa týka sobotného sčítavania kormoránov u nás, nastala situácia akú sme predpokladali a táto mierna zima v celej Európe nenúti kormorány zo severu migrovať južnejšie k nám a preto zatiaľ nebola registrovaná žiadna prítomnosť týchto nevítaných návštevníkov u nás. Naše hlásenie na Radu SRZ išlo teda s takýmto negatívnym výsledkom.

V pondelok (včera), sa začal predaj povolení na rybolov v Rybárskom dome a záujem členov bol na túto dobu neobvykle vysoký, vyše 40 našich členov si už bolo zariadiť veci na tento roka, pričom dostali k dispozícii Miestny rybársky poriadok, Plán športových akcií a Plán brigád na rok 2018, petičný hárok na podporu petície, tlačivo na darovanie 2% z už zaplatenej dane z príjmov za rok 2017 a niektorí aj tlačivo na návrh na kandidáta do výboru MO.

Všetky tri štrkoviská Rožkovany už majú osadené nové revírne tabule s novými pridelenými číslami pre každé štrkovisko, aby v zázname o dochádzke k vode a evidencii úlovkov každý náš člen vedel napísať správne číslo revíru.

Opäť dávame do pozornosti záujemcom o členstvo u nás, že došlé prihlášky na vyplnenom tlačive z našej stránky, bude prejednávať až nový výbor po členskej schôdzi a záujemcovia budú potom prizvaní na zasadanie výboru.


Utorok, 16.01. 2018 - 19:29:04
(Zobraziť celý článok | 5275 bajtov | Hodnotenie: 0)
Element_final
ZAČAL ROK 2018

Veru priatelia,

opäť sme o rok starší a opäť sme na začiatku Nového roku 2018 priali svojim najbližším, priateľom a známym iba všetko najlepšie.

Preto v tento prvý deň roku 2018 chceme aj my členovia výboru  popriať všetkým našim rybárom tiež všetko najlepšie, veľa zdravia a šťastia a najmä prežitie veľa pekných chvíľ pri vode na našich revíroch a na spoločných rybárskych akciách.

Ako to však v živote býva, po niekoľkých sviatočných dňoch prídu obyčajné pracovné dni so svojimi starosťami aj radosťami a odznova nás pohltí kolotoč všedných povinností, s ktorými sa budeme musieť každý deň pasovať.

Rok 2018 nám rybárom určite prinesie množstvo nových výziev a prvou takou veľkou výzvou pred nami hneď na začiatku roka, je petícia Rady SRZ „Petícia na záchranu všeľudového, rekreačného a športového rybárstva na Slovensku“, ktorej cieľom je prijatie nového zákona o rybárstve v takom znení, ktoré svojim obsahom kvalitatívne posunie rybárstvo dopredu. Podrobnejšie informácie o dôvodoch spustenia tejto petičnej akcie sa dozviete na stránke Rady SRZ http://www.srzrada.sk/aktuality/navrh-zakona-o-rybarstve/peticia-za-zachranu-vseludoveho-rekreacneho-a-sportoveho-rybarstva-na-slovensku/

Obraciame sa preto na všetkých našich členov a priaznivcov s výzvou na podporu tejto petície ktorej pomôžeme tak, že si stiahneme petičný hárok z našej stránky a budeme hľadať podporu petície najprv samozrejme v rodine, potom u svojich kamarátov, u susedov a známych, alebo aj u kolegov v práci, aby sme tých podpisov nazbierali čím viac a aby sa petíciou musela zaoberať Národná rada SR.

Dá sa to dosiahnuť jednoducho ak si uvedomíme, akú silu máme rybári spoločne a ak každý člen z našej 120 tisícovej základne SRZ pozbiera iba po jednom hárku s 15 podpismi...

Je tu preto predpoklad získania takej masívnej podpory petície, že sa táto spolu s  našimi požiadavkami nebude dať v žiadnom prípade ignorovať.

Chce to od nás iba nebyť ľahostajný a vyvinúť trochu aktivity v prospech všetkých nás rybárov.

Vyplnené petičné hárky (s menom, priezviskom, adresou a podpisom), môžete doručiť do poštovej schránky v podchode Rybárskeho domu, odkiaľ ich potom budeme odosielať poštou na Radu SRZ do Žiliny.

Priatelia  poznáme všetci tú starú ľudovú múdrosť„ Pomôž si človeče a aj Pán Boh ti pomôže“ ktorá určite platí aj v tomto prípade a  preto vieme, že znenie návrhu zákona o rybárstve je aj v našich rukách.


Pondelok, 01.01. 2018 - 07:57:29
(Zobraziť celý článok | 3303 bajtov | Hodnotenie: 0)
398 článkov (80 stránok, 5 článkov na stránku)
[ 1 | 2 | 3 ]
Prejsť na:
Počítadlo
Verejných návštev
stránok od 1, 2007

[ Viac ]
Počet na stránke
Spolu: 37
Kamery
Kniha
Ankety
Ako sa Vám pačia naše stránky?

Nie
Čiastočne
AnoVýsledky
Ďalšie ankety

Hlasov 2669
Počasie
Počasie Sabinov - Svieti.com
Fáza mesiaca

SATELIT
Poštové schránky
Meno: x.xx@mosrzsabinov.sk
Heslo:
......................
Radio
Stanica:
Nie je voľba


<a href=''>Play Nie je voľba</a>

Hrať v samostatnom okne
KALKULAČKA
Kalkulačka
 
Kurzový lístok ECB
Kurzový lístok EUR
23.02.2018
VlajkaUSD1.2299
VlajkaJPY131.28
VlajkaCZK25.337
VlajkaGBP0.87940
VlajkaHUF312.88
VlajkaPLN4.1698
VlajkaCHF1.1505
VlajkaRUB69.4480
VlajkaAUD1.5720
VlajkaCAD1.5614
Viac na webe NBS...
©2007
Správca stránok: Ing. Jozef Biroš
WWW.krehlik.eu WEBmaster: Krehlík Ján st.

Čas potrebný k spracovaniu stránky: 0.061 sekúnd
 1: Športový rybár - Peter Kóša
     1028 times
 2: Sabinov MO SRZ
     1306 times
 3: Bánovce nad Bebravou - MO SRZ
     1334 times
 4: Banská Štiavnica - MO SRZ
     1629 times
 5: Banská Bystrica - MsO SRZ
     1532 times
 6: Rybárske potreby
     1059 times
 7: Slovenský Rybársky Zväz - Žilina
     1040 times
 8: Považskobystricky rybár
     1337 times

Admin   
Infor. o registracii domeny