www.mosrzsabinov.sk - MOSRZ Sabinov
DOMOV Neznámy
Kalendár
Dnes je: Utorok
16. október. 2018

Sviatok má:
dnes: Vladimíra
zajtra: Hedviga
pozajtra: Lukáš
včera: Terézia

Povolený čas rybolovu
v mesiaci október.

Vody
kaprové: 04.00 - 24.00,
pstruhové: zákaz lovu,
lipňové: 05.00 - 21.00.
Viac na celý ROK ...
Hlavné menu
Vyhľadávanie
Rybárske WEB stránky

 Slovenský Rybársky Zväz - Žilina
Slovenský Rybársky Zväz
RADA Žilina


 Trebišov - MO SRZ
Naša družobná MO SRZ Trebišov -

Banská Bystrica - MsO SRZ
Banská Bystrica - MsO SRZ

Banská Štiavnica - MO SRZ
Banská Štiavnica - MO SRZ

Bánovce nad Bebravou - MO SRZ
Bánovce nad Bebravou - MO SRZ

Čadca - MO SRZ
Čadca - MO SRZ

Čierna nat Tisou - MO SRZ
Čierna nat Tisou - MO SRZ

Dolný Kubín - MO SRZ
Dolný Kubín - MO SRZ

Drahovce - MO SRZ
Drahovce - MO SRZ

Galanta - MsO SRZ
Galanta - MsO SRZ

Gelnica - MO SRZ
Gelnica - MO SRZ

Hanušovce / Topľou - MO SRZ
Hanušovce / Topľou - MO SRZ

Hlohovec - MsO SRZ
Hlohovec - MsO SRZ

Holíč - MO SRZ
Holíč - MO SRZ

Komárno - MsO SRZ
Komárno - MsO SRZ

Košice - MsO SRZ
Košice - MsO SRZ

Kysucké Nové Mesto - MO SRZ
Kysucké Nové Mesto - MO SRZ

Levice - MsO SRZ
Levice - MsO SRZ

Liptovský Mikuláš - MsO SRZ
Liptovský Mikuláš - MsO SRZ

Lučenec - MsO SRZ
Lučenec - MsO SRZ

Martin - MsO SRZ
Martin - MsO SRZ

Michalovce - MsO SRZ
Michalovce - MsO SRZ

Mivaedi - autorizovaný predajca
Autorizovaný predajca značky MIVARDI.
Fishing team s.r.o.
Bratislavská 45.
917 02 Trnava.

MOSRZ Orlov
MOSRZ Orlov - predseda MO SRZ Orlov Vojtek Rudolf, Mgr.

Nitra - MsO SRZ
Nitra - MsO SRZ

Nové Zámky - MsO SRZ
Nové Zámky - MsO SRZ

Piešťany - MsO SRZ
Piešťany - MsO SRZ

Poprad - MO SRZ
Poprad - MO SRZ

Považskobystricky rybár
Považskobystricky rybár

Prešov - MsO SRZ
Prešov - MsO SRZ

Prievidza - MsO SRZ
Prievidza - MsO SRZ

Púchov - MO SRZ
Púchov - MO SRZ

Ružomberok - MsO SRZ
Ružomberok - MsO SRZ

Rybárske potreby
Rybárske potreby
-internetový obchod


Senica - MsO SRZ
Senica - MsO SRZ

Spišská Nová Ves - MO SRZ
Spišská Nová Ves - MO SRZ

Stará Ľubovňa - MO SRZ
Stará Ľubovňa - MO SRZ

Stará Turá - MO SRZ
Stará Turá - MO SRZ

Športový rybár
Rybárske potreby

Šurany - MsO SRZ
Šurany - MsO SRZ

Topoľčany - MO SRZ
Topoľčany - MO SRZ

Trenčín - MsO SRZ
Trenčín - MsO SRZ

Trnava - MsO SRZ
Trnava - MsO SRZ

Želiezovce - MO SRZ
Želiezovce - MO SRZ

Žilina - MsO SRZ
Žilina - MsO SRZ

[ Pozri ZOZNAM ]
ZO SRZ : KONTAKTY
Adresár ZO SRZ : Prešovský kraj
Znečisťov. živ. prostredia
Panoráma VN Jakubovany
Ako sa stať členom MO SRZ
Digitálna mapa Sabinov
Rybársky dom
Mapa Sabinova
MRK.CZ - Rybárske videá
Zaujímavé vídea
MO SRZ Sabinov: Aktuality

Vyhľadávanie v tejto téme:   
[ Ísť na úvodnú stránku | Vybrať novú tému ]

Element_final
AKTUÁNE INFORMÁCIE

Priatelia,

vieme že mnohí čakáte a ste netrpezliví a tak dávame aktuálnu informáciu, že v stredu sa začalo zlovovanie rybníkov v Čechách, z ktorých zlovené kapry vekovej kategórie K2 a K3 by mali byť dovezené a vysadené do našich kaprových revírov.

Zlovovanie skončilo dnes  - v piatok, následne ryby po vytrávení potravy by sa mali dostať k nám do štrkovísk v Rožkovanoch a v Orkucanoch v stredu alebo vo štvrtok.

Až dostaneme spresnenú informáciu od dodávateľa o dovoze rýb, zavesíme ju na stránku spolu s ďalšími podrobnosťami.

Zároveň tu posúvame  ešte jeden dôležitý poznatok, na ktorý nás upozornila rybárska stráž, a to, že niektorí naši členovia zatiaľ „nepostrehli“ zmeny v revírovaní na štrkoviskách v Rožkovanoch, ani skutočnosť, že každé štrkovisko Rožkovany má svoje vlastné revírne číslo aj svoju vlastnú revírnu tabuľu s týmto číslom.

Taktiež poniektorí naši kolegovia rybári majú (tak ako po minulé roky) nahodené udice naraz na dvoch štrkoviskách - napr. na štrkovisku č.1 a č.2, teda súčasne na dvoch rôznych revíroch a poniektorí si dokonca ešte ani neprečítali náš Miestny rybársky poriadok, aj keď obsahuje viaceré nové dôležité ustanovenia platné od začiatku tohto roku.

Každý člen dostal Miestny rybársky poriadok pri kúpe povolenia a ak ho náhodou už niekto stratil, nech si ho vo vlastnom záujme pozrie alebo stiahne z našej stránky kde je zverejnený, lebo ide o dodržiavanie našich miestnych pravidiel a jedna múdrosť hovorí „Kamarátmi buďme, ale dlhy si plaťme“.

Ďalšia informácia súvisí s pondelkovým zasadaním výboru, ktorý vyhodnotí primátorky, miestne májové preteky aj Sabinovskú Muhu spolu s vyúčtovanými výdavkami, prejdeme si čerpanie rozpočtu za I. štvrťrok 2018, rozoberieme organizáciu detského víkendu koncom júna a naše dve detské podujatia, pohovoríme o brigádnickej (ne)aktivite našich členov a ako ju riešiť, o vysádzaní vlastných pstruhových násad, o zlovovaní  pstruhových potokov, o prehadzovaní toku Torysy a úhyne podustiev  o služobných telefónoch a o ďalších rybárskych záležitostiach.


Piatok, 01.06. 2018 - 20:58:23
(Zobraziť celý článok | 2442 bajtov | Hodnotenie: 5)
Element_final
NOVÝ ZÁKON O RYBÁRSTVE V PRVOM ČÍTANÍ

Priatelia,

posúvame všetkým našim členom ešte jednu aktuálnu informáciu ktorú sme dostali a určite bude zaujímať všetkých rybárov na Slovensku.

Možno ste zaregistrovali, možno nie, ale vládny návrh zákona o rybárstve a o doplnení zákona č. 455/1991 Zb. o živnostenskom podnikaní (živnostenský zákon) v znení neskorších predpisov už bol v Národnej rade SR prerokovaný v prvom čítaní.

Opatrnosť nám však káže vytrvať, naďalej a ešte rýchlejšie zbierať podpisy na petičné hárky, lebo dnes jeden nikdy nevie a keďže sú pre nami ešte dve čítania pred definitívnym hlasovaním, kde stále sú možnosti poslancov upraviť navrhované znenie zákona nejakými pre nás neprijateľnými pozmeňujúcimi návrhmi.

Kto si chce pozrieť celú dokumentáciu k prejednávanému návrhu zákona o rybárstve, vrátane vyhlášky Ministerstva životného prostredia SR, ktorou sa bude vykonávať zákon o rybárstve, tomu je k dispozícii nasledujúci link:

https://www.nrsr.sk/web/Default.aspx?sid=zakony/cpt&ZakZborID=13&CisObdobia=7&ID=937

Podľa predloženého návrhu, by pripravovaný nový zákon o rybárstve aj vykonávacia vyhláška k zákonu mali nadobudnúť účinnosť 1. januára 2019 a to by pre nás znamenalo dostatok času na preštudovanie si nových schválených zákonných úprav, aby sme podľa nich sa už riadili počas budúcej sezóny.

Dúfame že nakoniec preváži zdravý rozum a nove znenie zákona aj vyhlášky budú na prospech celej rybárskej rodiny na Slovensku.


Utorok, 15.05. 2018 - 19:51:11
(Zobraziť celý článok | 1643 bajtov | Hodnotenie: 0)
Element_final
Z PIATKOVÉHO VÝBORU

Priatelia,

piatkový výbor tak ako sme už avizovali, sa zaoberal niekoľkými dôležitými bodmi a všetky boli postupne prerokované a boli k nim prijaté aj patričné uznesenia výboru.

Po kontrole plnenia uznesení a kontrole došlej a odoslanej pošty výbor vyhodnotil aprílové otvorenie pstruhovej sezóny a výdavky vynaložené na tento účel.

Taktiež rokoval o schvaľovaní prihlášok došlých ešte pred rozhodnutím o neprijímaní nových členov v tomto roku a prijal rozhodnutie ktoré nepoteší viacerých žiadateľov, lebo neboli schválené ich prihlášky za člena našej MO.

Ďalej sa hovorilo všetkých našich plánovaných májových pretekoch aj o posunutých nedeľných primátorkách, kde v piatok bolo prihlásených 12 pretekárskych dvojíc.

Miestne preteky budú už na budúci týždeň v nedeľu 13. mája a keďže predpovede ponúkajú slnečné počasie, počítame s účasťou okolo 100 našich členov, ktorým naši majstri kuchári opäť pripravia chutný guláš a kde prví traja umiestnení v každej kategórii, (okrem detí), dostanú hodnotné ceny a preto výbor pozýva všetkých našich členov na toto úvodné podujatie na kaprovej vode, propozície na preteky sú už zverejnené.

Sabinovská Muha je poslednou tohoročnou májovou akciou na ktorú onedlho zverejníme súťažné podmienky, naši majstri kuchári opäť pripravia originálny guláš pre zúčastnených a tiež nebudú chýbať ceny pre troch umiestnených pretekárov a preto už teraz pozývame všetkých našich členov aby prišli na tieto preteky, lebo sú organizované hlavne pre našich členov.

Vlastnými pstruhovými násadami z liahne boli zatiaľ zarybnené Torysa č.7, Veľký Potok, Lipiansky potok a Dubovický potok a v sobotu bola zlovená Ľutinka

Dôležitá informácia je, že jarné zarybnenie kaprom sa kvôli aktuálnym vysokým teplotám posúva, kapor bude dodaný do konca mája a dodávateľ zaručuje jeho dobrý zdravotný stav.

Služobný telefón s mesačných paušálom bol schválený predsedovi, tajomníkovi, vedúcemu rybárskej stráže a zároveň správcovi Rybárskeho domu a samozrejme príspevok na telefón bude mať aj hospodár, pričom prípadné prekročenie si každý uhradí sám.

Plánované rekonštrukčné práce v Rybárskom dome sú v podstate ukončené, ešte sa vybrúsia a nalakujú parkety pokladni a začnú sa úpravy v garáži. Na zakúpený vozík pôjde ešte krycia plachta s našim logom a do preloženej vitríny v podchode Rybárskeho domu sa zakúpi korok. Tieto práce sa vykonajú svojpomocne a materiál sa vyúčtuje do pokladne MO.

Členom výboru bola podaná informácia o pracovnom stretnutí štatutárov MO Prešovského kraja vo Finticiach a o návrhoch jednotlivých MO na úpravu Stanov SRZ a tiež aj informácia o novom zákone o ochrane osobných údajov účinnom od 25.5.2018 a o potrebe získania súhlasu od našich členov so zverejňovaním ich osobných údajov na našej webovej stránke. Jedná sa najmä o súhlas na zverejňovanie osobných údajov (napr. meno priezvisko) pri informovaní o dianí v našej MO a tiež o súhlas so zverejňovaním fotografií našich členov z rôznych našich rybárskych akcií, keďže zákon predpokladá súhlas dotknutej osoby s takýmto zverejňovaním.

Dôležitou informáciou pre členov z „cudzích“ MO, ale aj pre nečlenov SRZ je, že tzv. hosťovacie povolenky sa budú záujemcom predávať v Sabinove v predajni „Akvaristika a potreby pre rybárov“ a v predajni „Rybárske potreby“ a že predaj hosťovacích povolení na jeden náš miestny revír sa bude môcť začať až po 2 týždňoch od skončenia doby hájenia vysadenej ryby.


Nedeľa, 06.05. 2018 - 17:33:10
(Zobraziť celý článok | 3831 bajtov | Hodnotenie: 0)
Element_final
ZAČÍNA MÁJ

Tak priatelia,

končí nám posledný aprílový deň a zajtra sa začína mesiac máj nie nadarmo označovaný ako najkrajší mesiac v roku, ku ktorému sa viažu mnohé ľudové múdrosti a pranostiky.

Mesiac máj je skutočne obdivuhodný mesiacom kedy všetko okolo nás pučí a kvitne, príroda je plná ranného spevu vtákov a úžasná sila prírody nás všetkých nabíja pozitívnou energiou.

Všetky ľudové pranostiky preto súviseli hlavne s príchodom teplejšieho počasia, pribúdajúcou aktivitou najmä roľníkov, gazdov na poli, ale tiež záhradkárov, ovocinárov a vinohradníkov, preto aj pranostiky ako napr. „Májová kvapka za dukát stojí.“ „Studený máj, v stodole raj.“, „Májové blato, hotové zlato.“, sa vzťahovali na májové počasie a súvislosti s ním.

Pre nás  rybárov však májové pranostiky zatiaľ nepoznáme ale vieme, že mesiac máj sa spája najmä so začiatkom kaprovej sezóny, dlhšími vychádzkami k vode a samozrejme zvýšenou aktivitou hospodárov pri vysádzaní vlastných pstruhových násad z liahne.

Tohoročný máj u nás bude naplnený tromi športovými akciami a ich poradie na začiatku sezóny je trochu upravené.

Prvou športovou akciou v tomto roku v novom netradičnom jarnom termíne od ktorého si sľubujeme vyššiu účasť pretekárov sa stanú „primátorky“, propozície ktorých už sú zverejnené.

Druhou športovou májovou akciou v poradí budú naše obvyklé miestne preteky ktoré sa budú konať na štrkoviskách Rožkovany v nedeľu 13.mája a treťou športovou akciou plánovanou na VN Jakubovany dňa 26. mája budú preteky pre našich muškárov známe ako „Sabinovská Muha“.

Netrpezlivo každú chvíľu čakáme na avízo o posunutej dodávke jarného kapra v sľúbenej dobrej kondícii po zime, aby sa nám neopakovali úhyny ako v minulých dvoch rokoch po skorých aprílových zarybneniach.


Pondelok, 30.04. 2018 - 21:34:39
(Zobraziť celý článok | 2056 bajtov | Hodnotenie: 0)
Element_final
NAJVYŠŠÍ ČAS NA DAROVANIE 2%

Priatelia,

pripomíname znovu všetkým našim členom ktorí v tomto rušnom čase nestíhajú vnímať dátumy v kalendári, že je najvyšší čas na darovanie svojich 2 % pre nás, lebo bežia už posledné aprílové dni, počas ktorých môžeme navštíviť daňový úrad a odovzdať vyplnené daňové tlačivá  v prospech našej MO.

Ak ich náhodou niekto nemá, môže si ich na našej webovej stránke vyplniť  priamo počítači z  a potom vyplnené stiahnuť a odniesť daniarom. 

Všetci čo sme doteraz nestihli navštíviť daňový úrad, posnažme sa využiť zostávajúce pracovné dni v tomto týždni, lebo ak to do konca tohto týždňa nestihneme, tak nám potom ostane už iba budúci pondelok.

Tak nezabudnime priatelia, na darovanie svojich 2% máme najvyšší čas.


Utorok, 24.04. 2018 - 16:09:58
(Zobraziť celý článok | 1177 bajtov | Hodnotenie: 0)
416 článkov (84 stránok, 5 článkov na stránku)
[ 1 | 2 | 3 ]
Prejsť na:
Počítadlo
Verejných návštev
stránok od 1, 2007

[ Viac ]
Počet na stránke
Spolu: 51
Kamery
Kniha FLASH - Pre rybárov
Ankety
Ako sa Vám pačia naše stránky?

Nie
Čiastočne
AnoVýsledky
Ďalšie ankety

Hlasov 2729
Počasie
Počasie Sabinov - Svieti.com
Fáza mesiaca

SATELIT
Poštové schránky
Meno: x.xx@mosrzsabinov.sk
Heslo:
......................
Radio
Stanica:
Nie je voľba


<a href=''>Play Nie je voľba</a>

Hrať v samostatnom okne
KALKULAČKA
Kalkulačka
 
Kurzový lístok ECB
Kurzový lístok EUR
15.10.2018
VlajkaUSD1.1581
VlajkaJPY129.53
VlajkaCZK25.798
VlajkaGBP0.88045
VlajkaHUF323.45
VlajkaPLN4.2942
VlajkaCHF1.1428
VlajkaRUB75.9240
VlajkaAUD1.6231
VlajkaCAD1.5085
Viac na webe NBS...
©2007
Správca stránok: Ing. Jozef Biroš
WWW.krehlik.eu WEBmaster: Krehlík Ján st.

Čas potrebný k spracovaniu stránky: 0.051 sekúnd
 1: Športový rybár - Peter Kóša
     1301 times
 2: Sabinov MO SRZ
     1522 times
 3: Bánovce nad Bebravou - MO SRZ
     1559 times
 4: Banská Štiavnica - MO SRZ
     1837 times
 5: Banská Bystrica - MsO SRZ
     1851 times
 6: Rybárske potreby
     1292 times
 7: Slovenský Rybársky Zväz - Žilina
     1246 times
 8: Považskobystricky rybár
     1546 times

Admin   
Infor. o registracii domeny