www.mosrzsabinov.sk - MOSRZ Sabinov
DOMOV Neznámy
Kalendár
Dnes je: Utorok
22. máj. 2018

Sviatok má:
dnes: Júlia, Juliana
zajtra: Želmíra
pozajtra: Ela
včera: Zina

Povolený čas rybolovu
v mesiaci máj.

Vody
kaprové: 04.00 - 24.00,
pstruhové: 05.00 - 21.00,
lipňové: zákaz lovu.
Viac na celý ROK ...
Hlavné menu
Vyhľadávanie
Rybárske WEB stránky

 Slovenský Rybársky Zväz - Žilina
Slovenský Rybársky Zväz
RADA Žilina


 Trebišov - MO SRZ
Naša družobná MO SRZ Trebišov -

Banská Bystrica - MsO SRZ
Banská Bystrica - MsO SRZ

Banská Štiavnica - MO SRZ
Banská Štiavnica - MO SRZ

Bánovce nad Bebravou - MO SRZ
Bánovce nad Bebravou - MO SRZ

Čadca - MO SRZ
Čadca - MO SRZ

Čierna nat Tisou - MO SRZ
Čierna nat Tisou - MO SRZ

Dolný Kubín - MO SRZ
Dolný Kubín - MO SRZ

Drahovce - MO SRZ
Drahovce - MO SRZ

Galanta - MsO SRZ
Galanta - MsO SRZ

Gelnica - MO SRZ
Gelnica - MO SRZ

Hanušovce / Topľou - MO SRZ
Hanušovce / Topľou - MO SRZ

Hlohovec - MsO SRZ
Hlohovec - MsO SRZ

Holíč - MO SRZ
Holíč - MO SRZ

Komárno - MsO SRZ
Komárno - MsO SRZ

Košice - MsO SRZ
Košice - MsO SRZ

Kysucké Nové Mesto - MO SRZ
Kysucké Nové Mesto - MO SRZ

Levice - MsO SRZ
Levice - MsO SRZ

Liptovský Mikuláš - MsO SRZ
Liptovský Mikuláš - MsO SRZ

Lučenec - MsO SRZ
Lučenec - MsO SRZ

Martin - MsO SRZ
Martin - MsO SRZ

Michalovce - MsO SRZ
Michalovce - MsO SRZ

Mivaedi - autorizovaný predajca
Autorizovaný predajca značky MIVARDI.
Fishing team s.r.o.
Bratislavská 45.
917 02 Trnava.

MOSRZ Orlov
MOSRZ Orlov - predseda MO SRZ Orlov Vojtek Rudolf, Mgr.

Nitra - MsO SRZ
Nitra - MsO SRZ

Nové Zámky - MsO SRZ
Nové Zámky - MsO SRZ

Piešťany - MsO SRZ
Piešťany - MsO SRZ

Poprad - MO SRZ
Poprad - MO SRZ

Považskobystricky rybár
Považskobystricky rybár

Prešov - MsO SRZ
Prešov - MsO SRZ

Prievidza - MsO SRZ
Prievidza - MsO SRZ

Púchov - MO SRZ
Púchov - MO SRZ

Ružomberok - MsO SRZ
Ružomberok - MsO SRZ

Rybárske potreby
Rybárske potreby
-internetový obchod


Senica - MsO SRZ
Senica - MsO SRZ

Spišská Nová Ves - MO SRZ
Spišská Nová Ves - MO SRZ

Stará Ľubovňa - MO SRZ
Stará Ľubovňa - MO SRZ

Stará Turá - MO SRZ
Stará Turá - MO SRZ

Športový rybár
Rybárske potreby

Šurany - MsO SRZ
Šurany - MsO SRZ

Topoľčany - MO SRZ
Topoľčany - MO SRZ

Trenčín - MsO SRZ
Trenčín - MsO SRZ

Trnava - MsO SRZ
Trnava - MsO SRZ

Želiezovce - MO SRZ
Želiezovce - MO SRZ

Žilina - MsO SRZ
Žilina - MsO SRZ

[ Pozri ZOZNAM ]
ZO SRZ : KONTAKTY
Adresár ZO SRZ : Prešovský kraj
Znečisťov. živ. prostredia
Panoráma VN Jakubovany
Ako sa stať členom MO SRZ
Digitálna mapa Sabinov
Rybársky dom
Mapa Sabinova
MRK.CZ - Rybárske videá
Zaujímavé vídea

Vitajte na stránkach MO SRZ SABINOV


PETROV ZDAR!

 Preteky 2018


Petícia za záchranu rekreačného a športového rybárstva na Slovensku


Element_final
BRIGÁDY, BRIGÁDY ...

Priatelia,

už na túto sobotu 12. mája 2018, sú plánované dve brigády súčasne a to na štrkoviskách Rožkovany a tiež na štrkovisku Orkucany.

V nedeľu dňa 13. mája ako viete sa na štrkoviskách v Rožkovanoch budú konať naše miestne preteky a tak po vykonanom strojnom vykosení brehov je potrebné ešte podokosovať niektoré malé plochy okolo všetkých troch štrkovísk.

Na štrkovisku Orkucany je situácia s trávou podobná a aj tam treba šikovné ruky brigádnikov s vlastnými kosačkami, krovinorezmi a hrabľami, aby brehy štrkoviska boli pokosené a aby naši rybári v utorok mali na štrkovisku pripravené dobré podmienky na lov.

Záujemcovia o tieto sobotné brigády nech sa prihlásia u hlavného hospodára p. Dvorščáka na tel. čísle 0907 188 329, ktorý skoordinuje brigádnikov a poskytne im bližšie informácie.

Ďalšia brigáda na pokosenie vysokej trávy je plánovaná aj na VN Jakubovany na budúcu sobotu dňa 19. mája, teda týždeň pred s konaním muškárskych pretekov Sabinovská Muha, ktorá bude v sobotu 26.mája 2018 a tiež pred technicko-bezpečnostnou prehliadkou nádrže, ktorú na VN Jakubovany 25. mája vykonajú zamestnanci Slovenského vodohospodárskeho podniku š.p.

Aj tu je potrebné na brigádu priniesť so sebou vlastné náradie na kosenie, kosačky, krovinorezy, hrable a najmä ochotných brigádnikov s chuťou do práce.

Záujemcovia o účasť na tejto brigáde sa môžu už odteraz hlásiť u hospodára na VN Jakubovany p. Reváka na tel. čísle 0949 718 842 a ten im podá podrobnejšie informácie.


Streda, 09.05. 2018 - 16:52:30
(Zobraziť celý článok | 2136 bajtov | Hodnotenie: 0)
Element_final
PO PRIMÁTORKÁCH 2018

Dnes popoludní skončil nám jubilejný už 20. ročník „primátoriek“ posunutý v tomto roku na skorší májový termín a tak sa pozrime ako preteky prebiehali. Ráno pri registrácii sa zišlo 13 dvojčlenných pretekárskych družstiev a vyzeralo to na pohodové pekné slnečné počasie. Slniečko síce bolo teplé, ale vietor ktorý fúkal bol chladný a pocitová teplota už nebola taká optimistická a pýtala si k tričku aj niečo navrch.

Po rozchode na vyžrebované stanovištia v dvoch sektoroch sa začala príprava na preteky a tie sa začali načas podľa programu.

Ryba však nešla ako sa na prvé jarné preteky očakávalo a dalo veľa námahy prísť na spôsob ako predsa len rybu prilákať a našli sa aj pretekári, ktorým sa dnes nedarilo vôbec.

Zaujímavosťou týchto pretekov takisto bolo, že kapry na počudovanie vôbec nešli a že pretekári ulovili dve šťuky ktoré sa však dnes nebodovali.
Neulovil sa napríklad ani jeden amur, v sieťkach ale skončili pekné karasy, jalce, ostrieže, kaprík K2, tiež niekoľko úhorov a ostatné úlovky pozostávali najmä z beličiek a piestov.

Tomu zodpovedali aj váhy ulovených rýb a najvyšší počet bodov a ulovených rýb dnes dosiahol pretekár p. Mikita z družstva Vranov „C“ s 6 680-timi bodmi.

Po ukončení pretekov a po sumarizácii výsledkov sa pred pretekárov postavil primátor mesta Lipany Ing. Vladimír Jánošík, ktorý taktiež sa krátko prihovoril účastníkom a odovzdal ceny umiestneným družstvám.

Našim chlapcom sa neveľmi darilo a tradične opäť bodovali u nás Vranovčania, ktorí si odniesli aj Putovný pohár a dúfane že tú smolu naši už na budúci rok prekonajú.

Takto vyzerali konečné výsledky primátoriek 2018.

1 Vranov C
2. Vranov A
3. Sabinov A
4. Prešov A
5. Prešov C
6.Prešov D
7.Humenné
8.Prešov B
9.Vranov B
10.Prešov E
11.Sabinov C
12.Sabinov B
13.Mix Humenné

Petrov zdar !


Nedeľa, 06.05. 2018 - 18:43:48
(Zobraziť celý článok | 2538 bajtov | Hodnotenie: 0)
Element_final
Z PIATKOVÉHO VÝBORU

Priatelia,

piatkový výbor tak ako sme už avizovali, sa zaoberal niekoľkými dôležitými bodmi a všetky boli postupne prerokované a boli k nim prijaté aj patričné uznesenia výboru.

Po kontrole plnenia uznesení a kontrole došlej a odoslanej pošty výbor vyhodnotil aprílové otvorenie pstruhovej sezóny a výdavky vynaložené na tento účel.

Taktiež rokoval o schvaľovaní prihlášok došlých ešte pred rozhodnutím o neprijímaní nových členov v tomto roku a prijal rozhodnutie ktoré nepoteší viacerých žiadateľov, lebo neboli schválené ich prihlášky za člena našej MO.

Ďalej sa hovorilo všetkých našich plánovaných májových pretekoch aj o posunutých nedeľných primátorkách, kde v piatok bolo prihlásených 12 pretekárskych dvojíc.

Miestne preteky budú už na budúci týždeň v nedeľu 13. mája a keďže predpovede ponúkajú slnečné počasie, počítame s účasťou okolo 100 našich členov, ktorým naši majstri kuchári opäť pripravia chutný guláš a kde prví traja umiestnení v každej kategórii, (okrem detí), dostanú hodnotné ceny a preto výbor pozýva všetkých našich členov na toto úvodné podujatie na kaprovej vode, propozície na preteky sú už zverejnené.

Sabinovská Muha je poslednou tohoročnou májovou akciou na ktorú onedlho zverejníme súťažné podmienky, naši majstri kuchári opäť pripravia originálny guláš pre zúčastnených a tiež nebudú chýbať ceny pre troch umiestnených pretekárov a preto už teraz pozývame všetkých našich členov aby prišli na tieto preteky, lebo sú organizované hlavne pre našich členov.

Vlastnými pstruhovými násadami z liahne boli zatiaľ zarybnené Torysa č.7, Veľký Potok, Lipiansky potok a Dubovický potok a v sobotu bola zlovená Ľutinka

Dôležitá informácia je, že jarné zarybnenie kaprom sa kvôli aktuálnym vysokým teplotám posúva, kapor bude dodaný do konca mája a dodávateľ zaručuje jeho dobrý zdravotný stav.

Služobný telefón s mesačných paušálom bol schválený predsedovi, tajomníkovi, vedúcemu rybárskej stráže a zároveň správcovi Rybárskeho domu a samozrejme príspevok na telefón bude mať aj hospodár, pričom prípadné prekročenie si každý uhradí sám.

Plánované rekonštrukčné práce v Rybárskom dome sú v podstate ukončené, ešte sa vybrúsia a nalakujú parkety pokladni a začnú sa úpravy v garáži. Na zakúpený vozík pôjde ešte krycia plachta s našim logom a do preloženej vitríny v podchode Rybárskeho domu sa zakúpi korok. Tieto práce sa vykonajú svojpomocne a materiál sa vyúčtuje do pokladne MO.

Členom výboru bola podaná informácia o pracovnom stretnutí štatutárov MO Prešovského kraja vo Finticiach a o návrhoch jednotlivých MO na úpravu Stanov SRZ a tiež aj informácia o novom zákone o ochrane osobných údajov účinnom od 25.5.2018 a o potrebe získania súhlasu od našich členov so zverejňovaním ich osobných údajov na našej webovej stránke. Jedná sa najmä o súhlas na zverejňovanie osobných údajov (napr. meno priezvisko) pri informovaní o dianí v našej MO a tiež o súhlas so zverejňovaním fotografií našich členov z rôznych našich rybárskych akcií, keďže zákon predpokladá súhlas dotknutej osoby s takýmto zverejňovaním.

Dôležitou informáciou pre členov z „cudzích“ MO, ale aj pre nečlenov SRZ je, že tzv. hosťovacie povolenky sa budú záujemcom predávať v Sabinove v predajni „Akvaristika a potreby pre rybárov“ a v predajni „Rybárske potreby“ a že predaj hosťovacích povolení na jeden náš miestny revír sa bude môcť začať až po 2 týždňoch od skončenia doby hájenia vysadenej ryby.


Nedeľa, 06.05. 2018 - 17:33:10
(Zobraziť celý článok | 3831 bajtov | Hodnotenie: 0)
Element_final
MIESTNE PRETEKY - POZVÁNKA

Výbor MO srdečne pozýva všetkých svojich členov na tradičné miestne rybárske preteky v love rýb udicou, ktoré sa uskutočnia v nedeľu dňa 13.mája 2018 na štrkoviskách Rožkovany.

Pretekať sa bude na štrkovisku č.3, pri vyššom počte účastníkov aj na štrkovisku č.2, v týchto kategóriách:
-deti do 15 rokov,
-dospelí do 62 rokov,
-dôchodcovia a invalidi,
-pretekári.

Štáb pretekov:
Riaditeľ pretekov: Ing. V. Skladaný
Bodovacia komisia: J. Matola
Technický vedúci: J. Matola
Hlavný rozhodca: Ing. V. Skladaný

Program pretekov:
do 07:30 - Prezentácia
07:30 - Žrebovanie stanovíšť
07:50 - Otvorenie pretekov
08:00 – 09:00- Rozchod na stanovištia, príprava
09:00 - 12:30 - Preteky
12:30 - 13:00 - Váženie
13:00 - Obed
13:15 - Vyhodnotenie pretekov a odovzdávanie cien

Technické pokyny:
Ryba musí byť uchovaná živá a váženie je na mieste pretekára. Preteky sa konajú za každého počasia a pretekári súťažia na vlastnú zodpovednosť
Chytá sa ľubovoľným dovoleným spôsobom (na ťažko, na feeder, na plávanú), na jednu udicu s jedným háčikom. Množstvo krmiva a živej nástrahy je neobmedzené.

Štartovné 3,00 € je jednotné pre všetkých pretekárov.

Popis pretekárskej trate:
Preteká sa na štrkovisku Rožkovany. Voda stojatá, dno so štrkovito-hlinitým nánosom, hĺbka vody od 1,5m do 3,5m. Breh je zatrávnený, s dobrým prístupom k vode.

Výskyt rýb:
Všetky druhy bielych rýb, kapor, pleskáč, karas, plotica, lieň, štuka, zubáč, sumec, úhor.

Ceny:
Hodnotení budú prví traja v každej kategórii, deti do 15 rokov do desiateho miesta.

Petrov zdar!


Štvrtok, 03.05. 2018 - 21:26:08
(Zobraziť celý článok | 2107 bajtov | Hodnotenie: 0)
Element_final
ZASADNE VÝBOR

Priatelia,

zajtra podvečer v Rybárskom dome znovu zasadne výbor a na programe rokovania má viacero dôležitých bodov.

Okrem vyhodnotenie otvorenia pstruhovej sezóny a vyúčtovania výdavkov to bude príprava a zabezpečenie blížiacich sa troch májových športových akcií a to „primátoriek“, miestnych pretekov a Sabinovskej Muhy.

Potom hospodár podá výboru informáciu o doterajšom vysádzaní pstruhových násad z liahne, o zlovovaní chovných pstruhových revírov a o jarnom zarybnení kaprom.

Ďalej sa bude hovoriť o novom zákone o ochrane osobných údajov účinnom od 25.5.2018, o bezpečnostnom projekte pre našu MO, o potrebe schválenia služobných telefónov a príspevkov na telefóny pre členov výboru.

Nakoľko pani účtovníčka sa ospravedlnila zo zasadania výboru, plánovaný prehľad plnenia rozpočtu za I. Q 2018 sa prekladá na ďalší výbor a preberie sa priebeh rekonštrukčných prác v Rybárskom dome a kúpa prívesného vozíka pre potreby našej MO.

Predložia sa tiež poznatky z pracovného stretnutia štatutárov MO SRZ Prešovského kraja k úprave Stanov SRZ a schvália sa miesta predaja hosťovacích povolení na naše miestne vody.


Štvrtok, 03.05. 2018 - 21:14:14
(Zobraziť celý článok | 1318 bajtov | Hodnotenie: 0)
840 článkov (168 stránok, 5 článkov na stránku)
[ 1 | 2 | 3 ]
Prejsť na:
Počítadlo
Verejných návštev
stránok od 1, 2007

[ Viac ]
Počet na stránke
Spolu: 33
Kamery
Kniha FLASH - Pre rybárov
Ankety
Ako sa Vám pačia naše stránky?

Nie
Čiastočne
AnoVýsledky
Ďalšie ankety

Hlasov 2702
Počasie
Počasie Sabinov - Svieti.com
Fáza mesiaca

SATELIT
Poštové schránky
Meno: x.xx@mosrzsabinov.sk
Heslo:
......................
Radio
Stanica:
Nie je voľba


<a href=''>Play Nie je voľba</a>

Hrať v samostatnom okne
KALKULAČKA
Kalkulačka
 
Kurzový lístok ECB
Kurzový lístok EUR
21.05.2018
VlajkaUSD1.1759
VlajkaJPY130.84
VlajkaCZK25.680
VlajkaGBP0.87640
VlajkaHUF319.40
VlajkaPLN4.3138
VlajkaCHF1.1753
VlajkaRUB73.3644
VlajkaAUD1.5619
VlajkaCAD1.5139
Viac na webe NBS...
©2007
Správca stránok: Ing. Jozef Biroš
WWW.krehlik.eu WEBmaster: Krehlík Ján st.

Čas potrebný k spracovaniu stránky: 0.063 sekúnd
 1: Športový rybár - Peter Kóša
     1149 times
 2: Sabinov MO SRZ
     1417 times
 3: Bánovce nad Bebravou - MO SRZ
     1436 times
 4: Banská Štiavnica - MO SRZ
     1735 times
 5: Banská Bystrica - MsO SRZ
     1677 times
 6: Rybárske potreby
     1172 times
 7: Slovenský Rybársky Zväz - Žilina
     1140 times
 8: Považskobystricky rybár
     1439 times

Admin   
Infor. o registracii domeny