www.mosrzsabinov.sk - MOSRZ Sabinov
DOMOV Neznámy
Kalendár
Dnes je: Utorok
16. október. 2018

Sviatok má:
dnes: Vladimíra
zajtra: Hedviga
pozajtra: Lukáš
včera: Terézia

Povolený čas rybolovu
v mesiaci október.

Vody
kaprové: 04.00 - 24.00,
pstruhové: zákaz lovu,
lipňové: 05.00 - 21.00.
Viac na celý ROK ...
Hlavné menu
Vyhľadávanie
Rybárske WEB stránky

 Slovenský Rybársky Zväz - Žilina
Slovenský Rybársky Zväz
RADA Žilina


 Trebišov - MO SRZ
Naša družobná MO SRZ Trebišov -

Banská Bystrica - MsO SRZ
Banská Bystrica - MsO SRZ

Banská Štiavnica - MO SRZ
Banská Štiavnica - MO SRZ

Bánovce nad Bebravou - MO SRZ
Bánovce nad Bebravou - MO SRZ

Čadca - MO SRZ
Čadca - MO SRZ

Čierna nat Tisou - MO SRZ
Čierna nat Tisou - MO SRZ

Dolný Kubín - MO SRZ
Dolný Kubín - MO SRZ

Drahovce - MO SRZ
Drahovce - MO SRZ

Galanta - MsO SRZ
Galanta - MsO SRZ

Gelnica - MO SRZ
Gelnica - MO SRZ

Hanušovce / Topľou - MO SRZ
Hanušovce / Topľou - MO SRZ

Hlohovec - MsO SRZ
Hlohovec - MsO SRZ

Holíč - MO SRZ
Holíč - MO SRZ

Komárno - MsO SRZ
Komárno - MsO SRZ

Košice - MsO SRZ
Košice - MsO SRZ

Kysucké Nové Mesto - MO SRZ
Kysucké Nové Mesto - MO SRZ

Levice - MsO SRZ
Levice - MsO SRZ

Liptovský Mikuláš - MsO SRZ
Liptovský Mikuláš - MsO SRZ

Lučenec - MsO SRZ
Lučenec - MsO SRZ

Martin - MsO SRZ
Martin - MsO SRZ

Michalovce - MsO SRZ
Michalovce - MsO SRZ

Mivaedi - autorizovaný predajca
Autorizovaný predajca značky MIVARDI.
Fishing team s.r.o.
Bratislavská 45.
917 02 Trnava.

MOSRZ Orlov
MOSRZ Orlov - predseda MO SRZ Orlov Vojtek Rudolf, Mgr.

Nitra - MsO SRZ
Nitra - MsO SRZ

Nové Zámky - MsO SRZ
Nové Zámky - MsO SRZ

Piešťany - MsO SRZ
Piešťany - MsO SRZ

Poprad - MO SRZ
Poprad - MO SRZ

Považskobystricky rybár
Považskobystricky rybár

Prešov - MsO SRZ
Prešov - MsO SRZ

Prievidza - MsO SRZ
Prievidza - MsO SRZ

Púchov - MO SRZ
Púchov - MO SRZ

Ružomberok - MsO SRZ
Ružomberok - MsO SRZ

Rybárske potreby
Rybárske potreby
-internetový obchod


Senica - MsO SRZ
Senica - MsO SRZ

Spišská Nová Ves - MO SRZ
Spišská Nová Ves - MO SRZ

Stará Ľubovňa - MO SRZ
Stará Ľubovňa - MO SRZ

Stará Turá - MO SRZ
Stará Turá - MO SRZ

Športový rybár
Rybárske potreby

Šurany - MsO SRZ
Šurany - MsO SRZ

Topoľčany - MO SRZ
Topoľčany - MO SRZ

Trenčín - MsO SRZ
Trenčín - MsO SRZ

Trnava - MsO SRZ
Trnava - MsO SRZ

Želiezovce - MO SRZ
Želiezovce - MO SRZ

Žilina - MsO SRZ
Žilina - MsO SRZ

[ Pozri ZOZNAM ]
ZO SRZ : KONTAKTY
Adresár ZO SRZ : Prešovský kraj
Znečisťov. živ. prostredia
Panoráma VN Jakubovany
Ako sa stať členom MO SRZ
Digitálna mapa Sabinov
Rybársky dom
Mapa Sabinova
MRK.CZ - Rybárske videá
Zaujímavé vídea

Vitajte na stránkach MO SRZ SABINOV


PETROV ZDAR!

 Deti 24-hod. preteky 2018Element_final
ZO ZASADANIA VÝBORU

Priatelia,

pondelkové zadanie výboru prejednalo plánované body zasadania a zaoberalo sa aj novými aktuálnymi podnetmi.

Preberala sa situácia na štrkovisku Orkucany, spôsobovaná skupinkami hlučných počerných návštevníkov z osady Ostrovany a najmä neporiadkom ktorý tam po sebe zanechávajú.

Nám nevadí že sa na štrkovisko prídu ľudia okúpať lebo v takých horúčavách je to prirodzené, ale musia sa tu správať slušne ako hostia na návšteve a preto je potrebné ich o tom informovať na betónových paneloch umiestnených po obidvoch stranách príjazdovej cesty od ČOV-ky a od Šarišských Michalian.

Bohužiaľ, zatiaľ sa nám panely nedarí zabezpečiť, oslovené firmy nemajú voľné betónové T-éčka ktoré by nám mohli odpredať a tabule osadené na drevených alebo kovových stĺpoch by po predchádzajúcich skúsenostiach s osadníkmi mali veľmi krátku životnosť a bola by to iba naša zbytočná robota a materiálna škoda.

Bolo by preto dobré aby aj naši členovia skúsili nám v tom pomôcť a v rámci svojich kontaktov zistili možnosti získania takýchto troch betónových panelov a dali nám o tom informáciu.

Terajšie riešenie takýchto nevítaných návštevníkov na štrkovisku je privolanie štátnej polície. 

Hovorilo sa aj o plánovanom jesennom zarybňovaní, kde chceme zarybniť naše kaprové revíry kaprom kategórie K3, amurom, šťukou a tiež karasom, kde v Rožkovanoch posilníme obsádku na štrkovisku č.3 s režimom CHAP a doplníme ju väčšími kapitálnymi kaprami aby naši športoví rybári nemuseli za nimi cestovať na súkromné revíry.

Zúčastníme sa akcie Dni mesta Lipany dňa 8.9.2018 a tiež na akcii Jesenný kultúrny festival v Sabinove dňa 22.9.2018, na ktorých budeme ponúkať návštevníkom našu výbornú rybaciu polievku a zároveň pozývame našich členov na obidve tieto akcie.

Súbežne v rovnakom termíne ako Dni mesta Lipany bude prebehať u nás aj jesenné dvojkolo divízie v LRZ - plávaná, kde naši plávačkári majú šancu zabodovať a postúpiť do II. ligy.

Výboru bola podaná aj informácia o účasti na pretekoch funkcionárov Prešovského kraja v Humennom, kde naše družstvo získalo I. miesto + putovný pohár tajomníka Rady SRZ a na budúci rok tieto preteky sa uskutočnia u nás.

Rybárska večera 2018 ako naša tradičná kultúrnospoločenská akcia sa bude konať v zrekonštruovanom MsKS v Sabinove dňa 24.11.2018.

Hovorilo sa aj o schválenom novom zákone o rybárstve a o pripomienkovaní pripravovanej vykonávacej vyhlášky, o zavádzajúcom stanovisku zamestnanca MŽP SR nášmu potrestanému členovi, o plánovanom zámere vystavať prístrešky pre našich rybároch na dvoch štrkoviskách v Rožkovanoch na strane od poľa a o niektorých krokoch na hospodárskom úseku a úseku rybárskej stráže.


Streda, 15.08. 2018 - 08:53:49
(Zobraziť celý článok | 2980 bajtov | Hodnotenie: 0)
Element_final
LETNÉ AKTUALITY

Priatelia,

leto je v plnom prúde a mnohí z nás ho trávia pri vode či už s rodinou na dovolenke, alebo iba tak relaxujú a užívajú si pobyt pri vode.

Horúčavy prinášajú aj prírode svoje negatíva a niektoré rybárske organizácie už majú aj úhyny rýb v prehriatych vodách a tak sa obracajú na samosprávy o pomoc a prevzdušňujú vody hasičskými čerpadlami a výzvami pre svojich členov na nepoužívanie krmív a návnad v stojatých vodách, lebo ryby v týchto horúčavách neprijímajú veľmi potravu a nespotrebované nahádzané krmivá sa rýchlo kazia a vo vode vzniká kyslíkový deficit.

U nás sme zatiaľ chvála bohu  tento problém nezaregistrovali, ale na druhej strane trápia nás iné problémy s ktorými sa obraciate na členov výboru a ktoré sa snažíme riešiť.

Najviac našich členov trápia nevítané skupinky návštevníkov na štrkovisku v Orkucanoch, spôsobujúcich hlučnú atmosféru ako na letnom kúpalisku a po privolaní polície sa síce situácia znormalizuje, ale po odchode polície sa to o krátky čas opakuje s druhou skupinkou.

Preto opäť riešime betónové T-éčka na príjazde od ČOV-ky, s vyznačenou informáciou že je to súkromný pozemok ktorý je našim rybárskym revírom, že je tu zákaz kúpania a s ďalšími informáciami pre neinformovaných návštevníkov, aby im bolo jasné že sú na súkromnom pozemku a mali by sa teda správať ako hostia na návšteve.

Jeden takýto panel sme už k príjazdovej ceste inštalovali minulý rok, bohužiaľ bez predošlej komunikácie s nami si ho naložila a odviezla firma ktorá tam predtým ťažila štrk, hoci určite by sme ho boli od nej odkúpili. Podobné problémy sme riešili a aj riešime aj v Rožkovanoch, ale tu je v blízkosti osada a počerných hlučných kúpačov je tu teda požehnane.

Aj tento problém bude jedným z bodov pripravovaného budúco týždňového zasadania výboru spolu s ďalšími bodmi rokovania, ktoré napriek dovolenkovému obdobiu je potrebné spoločne prejednať. Bude to uzávierka predaných známok a povolení na rybolov a príprava záväznej objednávky známok a povolení na rybolov na rok 2019, stav plnenia Plánu hlavných úloh na rok 2018, stav prípravy na jesenné zarybnenie našich revírov a príprava Rybárskej večere 2018.

Preberieme aj najbližšie športové aj kultúrnospoločenské akcie na ktoré sme pozvaní a na ktorých budeme propagovať a reprezentovať našu MO na verejnosti, napríklad na septembrových Dňoch mesta Lipany, na Jesennom kultúrnom festivale v Sabinove, ďalej to bude zabezpečenie jesenného kola súťaže divízie v LRU plávaná, ktorá sa začiatkom septembra bude konať na našej vode.

Takže priatelia aj v tomto období nezabúdame na úlohy a riešime ich v záujme našej organizácie.


Streda, 08.08. 2018 - 12:24:28
(Zobraziť celý článok | 2841 bajtov | Hodnotenie: 0)
Element_final
OZNAM-VYSÁDZANIE

Oznamujeme našim členom, že v sobotu 4.8.2018, je naplánované vysádzanie pstruhových násad z liahne do našich pstruhových potokov.

Kto sa chce zúčastniť tejto akcie v rámci brigády, môže sa čím skôr prihlásiť u nášho rybárskeho hospodára na tel. č. 0907 188 329, ktorý podá podrobnejšie informácie.


Utorok, 31.07. 2018 - 20:19:06
(Zobraziť celý článok | 451 bajtov | Hodnotenie: 0)
Element_final
VYHODNOTENIE PETÍCIE ZA ZÁCHRANU VŠEĽUDOVÉHO ....

Liturgický prehľad

Priatelia,

možno niektorí už ste si prečítali na stránke Rady SRZ vyhodnotenie Petície za záchranu všeľudového, rekreačného a športového rybárstva na Slovensku, ktorú sme aj my spolu s vami podporovali.

Ak ste ešte nečítali tak nevadí a prinášame pre vás prevzatý článok ohľadom vyhodnotenia tejto petície.

Vážení rybári, nerybári a členovia Slovenského rybárskeho zväzu,

koncom decembra minulého roka spustil Slovenský rybársky zväz Petíciu za záchranu všeľudového, rekreačného a športového rybárstva na Slovensku. Na všetky miestne a mestské organizácie SRZ boli zaslané výzvy na podporu petície spolu s petičnými hárkami, a zároveň bola vytvorená aj webová stránka www.zarybarstvo.sk, na ktorej bolo možné podporiť petíciu aj elektronicky.

Petíciu sme rozbehli z dôvodu prípravy nového návrhu zákona o rybárstve, pri ktorom sa už v počiatočnom štádiu začali objavovať rôzne návrhy, ktoré boli v neprospech nielen rybárov, ale aj širokej verejnosti.

Nakoľko dňa 13. júna 2018 bol poslancami NR SR schválený nový zákon o rybárstve, ktorý je okrem iného v prospech rybárov a všetkých členov Slovenského rybárskeho zväzu, našu petíciu nie je potrebné predkladať najvyšším ústavným činiteľom SR.

Dovoľujeme si však poďakovať všetkým podporovateľov, ktorý boli ochotní spojiť svoje sily pre záchranu nielen rybárstva, ale aj samotných vôd a životného prostredia.

Celkovo sme vyzbierali 57 377 podpisov, z toho 6 136 elektronickou formou a 51 241 podpisov prostredníctvom petičných hárkov, ktoré nám boli zaslané nielen zo strany miestnych a mestských organizácií SRZ, ale aj od samotných ľudí, ktorí prebrali iniciatívu a aktívne sa zapojili do zbierania podpisov, pričom až 4 664 podpisov sme museli pre nesprávne alebo neúplne údaje vyhodnotiť ako neplatné.

Vyhodnotenie petície za záchranu všeľudového, rekreačného a športového rybárstva na Slovensku

V rámci miestnych a mestských organizácií SRZ sa do petície zapojilo 107 ZO SRZ, pričom až 14 ZO SRZ nezaslalo na Sekretariát Rady SRZ žiadne petičné hárky, a to:

Banskobystrický kraj – Brezno

Bratislavský kraj – Dunajská Lužná, Rohožník

Nitriansky kraj – Marcelová

Prešovský kraj – Bardejov, Medzilaborce, Orlov, Snina,

Spišská Stará Ves, Svit

Trenčiansky kraj – Prievidza

Trnavský kraj – Hlohovec, Sekule-Moravský Svätý Ján, Šamorín

Čo sa týka percentuálneho podielu vyzbieraných podpisov k počtu členov, tak treba poďakovať najmä organizáciám, ktoré vyzbierali cez 100 %, a to: Banská Štiavnica, Jelšava, Krupina, Nová Baňa, Revúca, Tisovec, Tornaľa, Bratislava I., Bratislava III., Dobšiná, Medzev, Nálepkovo, Hurbanovo, Vlčany, Hanušovce nad Topľou, Sabinov, Stará Ľubovňa, Stará Turá, Brodské, Šoporňa a Vrbové.

Veľké ďakujem patrí aj 5 anonymným osobám, Pavlovi H., Petrovi Z., Jaroslavovi L., Tomášovi a Lucii M. a deťom z rybárskeho krúžku v Kysuckom Novom Meste, ktorí spolu vyzbierali 1 226 podpisov.

VŠETKÝM PODPOROVATEĽOV EŠTE RAZ ĎAKUJEME a od nového roka 2019 prajeme úspešnú aplikáciu zákona v praxi a všetkým rybárom Petrov zdar!

Toľko teda z článku a my sa chceme ešte raz tu poďakovať všetkým našim rybárom aj nerybárom, ktorí u nás podporili túto petíciu a vďaka ktorým sme zo všetkých organizácií v Prešovskom kraji odovzdali najviac petičných hárkov.

Ďakujeme a  Petrov zdar!

Piatok, 20.07. 2018 - 12:39:03
(Zobraziť celý článok | 5717 bajtov | Hodnotenie: 0)
Element_final
OZNAM - PONUKA

Priatelia,

máme tu jeden oznam a zároveň aj ponuku.

Ak by niekto z našich členov chcel si teraz počas leta odpracovať brigádu, nech sa spojí so správcom Rybárskeho domu, ktorý takýto záujem o brigádu dokáže využiť na výpomoc potrebnú pri „ľahučkých prácach domácich“ vo vnútorných priestoroch domu.

Podrobnejšie informácie záujemcom rád podá správca Rybárskeho domu  Aďo Šoltýs na tel. 0944 777 351.


Piatok, 13.07. 2018 - 12:44:15
(Zobraziť celý článok | 719 bajtov | Hodnotenie: 0)
860 článkov (172 stránok, 5 článkov na stránku)
[ 1 | 2 | 3 ]
Prejsť na:
Počítadlo
Verejných návštev
stránok od 1, 2007

[ Viac ]
Počet na stránke
Spolu: 51
Kamery
Kniha FLASH - Pre rybárov
Ankety
Ako sa Vám pačia naše stránky?

Nie
Čiastočne
AnoVýsledky
Ďalšie ankety

Hlasov 2729
Počasie
Počasie Sabinov - Svieti.com
Fáza mesiaca

SATELIT
Poštové schránky
Meno: x.xx@mosrzsabinov.sk
Heslo:
......................
Radio
Stanica:
Nie je voľba


<a href=''>Play Nie je voľba</a>

Hrať v samostatnom okne
KALKULAČKA
Kalkulačka
 
Kurzový lístok ECB
Kurzový lístok EUR
15.10.2018
VlajkaUSD1.1581
VlajkaJPY129.53
VlajkaCZK25.798
VlajkaGBP0.88045
VlajkaHUF323.45
VlajkaPLN4.2942
VlajkaCHF1.1428
VlajkaRUB75.9240
VlajkaAUD1.6231
VlajkaCAD1.5085
Viac na webe NBS...
©2007
Správca stránok: Ing. Jozef Biroš
WWW.krehlik.eu WEBmaster: Krehlík Ján st.

Čas potrebný k spracovaniu stránky: 0.063 sekúnd
 1: Športový rybár - Peter Kóša
     1301 times
 2: Sabinov MO SRZ
     1522 times
 3: Bánovce nad Bebravou - MO SRZ
     1559 times
 4: Banská Štiavnica - MO SRZ
     1837 times
 5: Banská Bystrica - MsO SRZ
     1851 times
 6: Rybárske potreby
     1292 times
 7: Slovenský Rybársky Zväz - Žilina
     1246 times
 8: Považskobystricky rybár
     1546 times

Admin   
Infor. o registracii domeny